Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

BRD Ogólnopolskie eliminacje rozpoczęte

foto -BRD Ogólnopolskie eliminacje rozpoczęte
2010-03-28

Z chwilą nadejścia wiosny w szkołach i gimnazjach całej Polski ruszyły przygotowania do corocznych zmagań uczniów z przepisami ruchu drogowego. Taki sprawdzian wiedzy z przepisów o ruchu drogowym i umiejętności jazdy na rowerze przeszli uczniowie mieleckich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Gospodarzem eliminacji miejskich było w tym roku Gimnazjum nr 3 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. st. sierż. pilota Stanisława Działowskiego w Mielcu.

W sobotę od godziny 9.00 uczestnicy zmagali się z testem i pytaniami dotyczącymi zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym – skrzyżowania oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Znajomość testu dla niektórych wypadła mało pomyślnie, stracili dużo cennych punktów. Jest to informacja dla rodziców, nauczycieli i samych zainteresowanych że przepisy leżą na bakier a przecież zaczyna się sezon rowerowy, czas na przypomnienie sobie znaków, sygnałów i przepisów drogowych. W drugiej jakże ważnej części turnieju sprawdzianie praktycznym – jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód dla niektórych była znacząca. Niejednym przysporzyła kłopotów w postaci ujemnych punktów a niektórzy pojechali wręcz popisowo zaliczając tylko po jednym lub dwa punkty ujemne.

W ogólnej klasyfikacji szkół podstawowych najlepszą drużyną została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie Oskar Rajcher, Piotr Nowak i Szymon Działowski wraz z Panią Anną Put. Drugie miejsce i awans do Turnieju Powiatowego wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 12 w składzie Marcin Grzanka, Dawid Jędrychowski i Kamil Gawrzeł z opiekunem Panem Tomaszem Półbratem.

Najlepszym uczestnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został właśnie Marcin Grzanka z dwunastki.

W kategorii szkół gimnazjalnych do Turnieju Powiatowego zakwalifikowało się Gimnazjum Nr 3 w składzie Arkadiusz Bystrek, Szymon Wałek i Mateusz Krzysztofik pod opieką Pani Marty Błachowicz oraz Gimnazjum Nr 2 w składzie Baracz Tomasz, Bartosz Tutro i Konrad Posłuszny pod opieką Pani Stanisławy Chmielowiec.

Najlepszym gimnazjalistą sobotniego turnieju został Szymon Wałek z Gimnazjum Nr 3 w Mielcu.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepsi z najlepszych uczestników Mieleckiego Turnieju BRD Szymon i Marcin otrzymali duże pluszaki.

Fundatorem nagród był Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu. Komisja Turnieju Miejskiego BRD przyznała dodatkowe miejsce w Powiatowym Turnieju BRD dla drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 3 jako przyszłego organizatora powiatowego turnieju.

Zarząd Automobilklubu dziękuje gospodarzom turnieju Dyrekcji Gimnazjum Nr 3 oraz Pani Marcie Błachowicz, Panu Pawłowi Hajnyczowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, opiekunom drużyn uczniowskich, samym uczniom, ratownikom drogowym PZM oraz sędziom, członkom Automobilklubu Mieleckiego.