Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Dzień z rowerem w Szkole Podstawowej w Czajkowej.

foto -Dzień z rowerem w Szkole Podstawowej w Czajkowej.
2010-06-14

Miesiąc czerwiec wszystkim dzieciom kojarzony jest z zakończeniem roku szkolnego i upragnionymi wakacjami. Nim do tego dojdzie, nasze kochane dzieciaki czeka jeszcze jeden jakże ważny egzamin przed wakacjami. Ażeby mogły bezpiecznie i pewnie poruszać się rowerem po drogach publicznych muszą posiadać kartę rowerową.

Pani Elżbieta Flis Dyrektorka Szkoły w Czajkowej zorganizowała 11 czerwca 2010 roku egzamin na kartę rowerową. Do udziału w egzaminie praktycznym z umiejętności jazdy na rowerze zaprosiła Automobilklub Mielecki oraz policjantów z Posterunku Policji w Tuszowie Narodowym. Zaprosiła także sąsiednie szkoły podstawowe z Tuszowa Narodowego i filii z Grochowego, razem ponad czterdzieścioro dzieci. W gorącej atmosferze pogodowej oraz napięciu stresowym dzieciaczki oczekiwały na swój rowerowy przejazd egzaminacyjny. Młodzi członkowie Automobilklubu Mieleckiego Kamil Chmaj i Marcin Wróbel pod okiem Prezesa Zarządu Grzegorza Stryjskiego ustawili rowerowy tor przeszkód ze znakami drogowymi. Przejazd rowerem odbywał się po dowolnie wybranej trasie przez każdego uczestnika egzaminu. Oceniający przejazdy rowerem Panowie z policji Pan Janusz Paterak i Pan dzielnicowy oraz Pan Grzegorz Stryjski z Automobilklubu Mieleckiego byli pozytywnie zaskoczeni dobrym przygotowaniem zdających.

Czterdzieści dzieci pozytywnie przeszło egzamin praktyczny na kartę rowerową. To duża zasługa nauczycieli którzy bardzo mocno zaangażowali się w przygotowanie teoretyczne i praktyczne swoich pociech. Oceniający mieli drobne zastrzeżenia co do stanu technicznego posiadanych rowerów. Jednym brakowało dzwonka, drugi miał niesprawny hamulec /urwana linka hamulcowa/, jeszcze innemu brakowało elementów odblaskowych przy rowerze i odpowiedniego oświetlenia. Na to wszystko komisja zwracała szczególną uwagę. Kierownik Posterunku Policji w Tuszowie Narodowym oraz poszczególni dzielnicowi będą zwracać uwagę podczas kontroli na braki w wyposażeniu roweru. Tak niedużych pieniędzy potrzeba aby poprawić stan technicznych rowerów, by jazda naszych pociech po drogach wiejskich i nie tylko, gminnych i powiatowych stała się bezpieczna.

Na zakończenie spotkania w Szkole Podstawowej w Czajkowej Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski podziękował dzieciom i nauczycielom za przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową, Pani Dyrektor Szkoły Pani Elżbiecie Flis za zaproszenie do składu Komisji Egzaminacyjnej. Wszystkim zebranym pożyczył miłego i przyjemnego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.