Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Festyn "Grunt to Rodzinka" na placu AK w Mielcu.

foto -Festyn
2010-08-23

8 sierpnia na placu AK i zamkniętej ulicy Niepodległości zebrały się całe rodziny uczestnicząc w integracji rodzinnej zorganizowanej przez Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Impreza której celem było pokazanie jak szkodzi alkohol, że alkohol nie jest potrzebny do zorganizowania dobrej zabawy. Na placu AK w niedzielne popołudnie zapraszano całe rodziny. Czekało wiele atrakcji.

Najwięcej niespodzianek czekało właśnie na najmłodszych, ale i dla starszych też można było wybierać. Największą popularnością cieszyła się straż pożarna. Przecież każdy z nas będąc maluchem chciał byś strażakiem. Można było też usiąść za kierownicą karetki pogotowia i zobaczyć wyposażenie samochodu ratującego życie ludzkie. Dla dorosłych dużą atrakcją były specjalne okulary alkogogle, pozwalające zobaczyć świat i drogę osoby pijanej.

Taką atrakcję przygotowali ratownicy drogowi z Automobilklubu Mieleckiego przy współpracy ze szkołą nauki jazdy „AUTOMOBILEK” w Mielcu i przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji. Można było pojeździć samochodem w tych właśnie okularach oraz popróbować przejść slalomem z ułożonych piłeczek. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Ratownicy drogowi dysponując kilkoma fantomami prezentowali społeczności mieleckiej różne sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Koleżanka Lucyna, Weronika, Klaudia, Dawid, Marcin i instruktor nauki jazdy Marek mieli pełne ręce roboty z osobami chętnymi do ćwiczeń. Pogoda i wspaniała atmosfera zabawy trwała do późnych godzin wieczornych.