Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Puchar Burmistrza Przecławia dla drużyny z Czarnej

foto -Puchar Burmistrza Przecławia dla drużyny z Czarnej
2012-02-13

Regionalny Turniej Feryjny „Bądź bezpieczny na drodze” zgromadził liczną reprezentację drużyn szkolnych z Gminy Przecław, Powiatu Mieleckiego i Powiatu Dębickiego.

Mimo mroźnego dnia do Zespołu Szkół w Przecławiu od samego rana zjeżdżały szkolne zespoły, aby w sposób rekreacyjno-sportowy kształtować odpowiednie nawyki właściwego zachowania się na drodze oraz doskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Można też było przenieść się na kilka chwil w wiek dziecięcy i popróbować samodzielnie posterować modelami samochodowymi. Zimowy wypoczynek połączony ze sportem i zabawą miał niewymierne korzyści.

Wspaniała atmosfera, dobra zabawa i nowe znajomości to zasługa dyrekcji Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół, władz miasta Przecławia na czele z Panem Burmistrzem Ryszardem Wolaninem, Dyrektorem Wydziału Oświatowo – Ekonomicznego Januszem Krakowskim i Dyrektorem Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy Mariuszem Barnasiem oraz członkami Automobilklubu Mieleckiego.

Gośćmi Regionalnego Feryjnego Turnieju „Bądź bezpieczny na drodze” były drużyny Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Czarnej wraz z opiekunem. Przyjechały na zaproszenie nauczyciela miejscowych szkół i członka Automobilklubu Mieleckiego Piotra Sułka. To drużyny które kilkakrotnie sięgały po tytuły Mistrzów Polski w BRD.

Blisko 50 uczestników rywalizowało o palmę pierwszeństwa w turnieju. Najlepszą drużyną Przecławskiego Regionalnego Turnieju okazali się goście z Czarnej. To do ich Szkół Podstawowej i Gimnazjum powędrowały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe Burmistrza Miasta Przecławia.

W gronie Szkół Podstawowych drugie miejsce zajęła Szkoła w Łączkach Brzeskich, trzecie SP Kiełków, następne SP Przecław, SP Wylów, SP Tuszyma, SP Rzemień i SP Dobrynin.

W kategorii Szkół Gimnazjalnych drugie miejsce przypadło Gimnazjum z Przecławia a trzecie Gimnazjum z Woli Mieleckiej. Najlepszym uczestnikiem Turnieju został Jakub Wulkowicz z SP w Czarnej który trudny test z przepisów ruchu drogowego rozwiązał bezbłędnie.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w Regionalnym Turnieju Feryjnym „Bądź bezpieczny na drodze” otrzymali z rąk Burmistrza Ryszarda Wolanina i Dyrektor Szkoły Podstawowej Barbary Kopacz nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Dyplomy podziękowania powędrowały także do opiekunów poszczególnych drużyn szkolnych i przedstawicieli Automobilklubu Mieleckiego. Wszystkich uczestników, sędziów, ratowników drogowych, opiekunów, nauczycieli i przybyłych gości zaproszono na wspólny gorący posiłek, herbatkę i słodkie ciasteczko.