2012-04-24 40 Rajd Świdnicki.

ALT 40 Rajd Świdnicki.

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, jadący Subaru Impreza R4, zostali triumfatorami 40 Rajdu Świdnickiego KRAUSE, 2 rundy Platinum RSMP 2012. Załoga była najlepsza także w klasyfikacji drugiego etapu. Na drugiej pozycji finiszowali Michał i Grzegorz Bębenek (Peugeot 207 S 2000). Najniższy stopień podium zajęli Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (Peugeot 207 S2000). Czwarte miejsce i najlepsze w karierze, zdobyła załoga Łukasz Habaj/Piotr Woś (Mitsubishi Lancer Evo IX). Ta załoga wygrała też zmagania w klasie 3, czyli do zeszłego roku popularnej"N-ce". Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Subaru Impreza R4) na ostatnim odcinku wywalczyli piątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Ustąpili im Mariusz Małyszczycki i Jacek Rathe (Mitsubishi Lancer Evo IX).

W klasyfikacji generalnej na 13 miejscu został sklasyfikowany nasz najlepszy kierowca Grzegorz Dul z Automobilklubu Mieleckiego wraz z pilotem Piotrem Reisingiem z Automobilklubu Małopolskiego.

Trasa i odcinki specyficzne jak na ten rejon, dlatego różnice czasowe pomiędzy poszczególnymi załogami też dość znaczne. Cieszymy się że Grzegorz złapał dobry rytm jazdy, przecież walczy z najlepszą czołówką kierowców. Sponsorami Grzegorza w tegorocznej rywalizacji jest firma ELROB i REG MOT. W wygranej Kajetanowiczowi nie przeszkodziła nawet „wizyta” poza drogą oraz złapany kapeć. Pochodzący z Cieszyna kierowca po pierwszym dniu rajdu był drugi, ale w niedzielę na szybkich asfaltowych trasach w Górach Sowich nie miał sobie równych. W sumie "Kajto" wygrał 11 z 14 odcinków specjalnych.