Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Przepustki do Turnieju Wojewódzkiego zostały rozdane.

foto -Przepustki do Turnieju Wojewódzkiego zostały rozdane.
2012-05-07

Długi weekend ciepły i słoneczny chociaż trochę deszczowy nie popsuł organizatorom przeprowadzenie eliminacji do Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu w sobotnie przedpołudnie zjechały się drużyny z pięciu Gmin Powiatu Mieleckiego ażeby wyłonić najlepsze zespoły szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przybyło trzynaście zespołów wraz z opiekunami i nauczycielami.

Gospodarze czyli Szkoła Podstawowa nr 3 wraz z członkami i sędziami Automobilklubu Mieleckiego przygotowali sale do przeprowadzenia testu ze znajomości przepisów drogowych, miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, punkt pierwszej pomocy oraz smaczny poczęstunek. Urząd Miasta Mielca, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 i Automobilklub Mielecki wraz ze swoimi sponsorami zadbali o nagrody dla zwycięskich drużyn. Miłym zaskoczeniem była wizyta Pani Poseł na Sejm RP Krystyny Skowrońskiej, która przekazała dla najlepszych uczestników i startujących dziewcząt nagrody rzeczowe.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie przygotował testy na etap powiatowy dla gimnazjalistów i uczestników szkół podstawowych. Po pierwszym etapie pisemnym zmagania turniejowe przeniosły się na miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód i punkt pierwszej pomocy. Tam pod fachowym okiem pielęgniarki dyplomowanej z Automobilklubu Mieleckiego Pani Marii Wilk i ratownika drogowego PZM Piotra Ogorzałka oceniano wiedzę, zakres i czynności pierwszej pomocy.

Nie jest najlepiej z tą pierwszą pomocą we wszystkich szkołach. Miasteczko ruchu drogowego pokazało, że należy dużo mówić o przepisach, poprawnym zachowaniu się na drodze jako uczestnik. Coraz więcej widzimy rowerzystów jeżdżących w kamizelkach i kaskach ochronnych. Niech to kiedyś stanie się regułą dla każdego cyklisty.

Punkty „rozdawano” na rowerowym torze sprawnościowym. Uczestnicy turnieju zmagali się z kilkunastoma przeszkodami i stresem jaki doznawali podczas przejazdu rowerem.

W końcowej indywidualnej punktacji Turnieju w kategorii Szkół Podstawowych najlepszym okazał się Paweł Bryk ze Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich i Robert Kusek z SP 11 w Mielcu, natomiast w kategorii gimnazjalistów najlepszymi zostali Konrad Wojtaszek z Gimnazjum w Przecławiu i Szymon Wałek z Gimnazjum nr 3 w Mielcu. Cała ta czwórka i cztery startujące dziewczęta otrzymała nagrody rzeczowe od Pani Poseł na Sejm RP Krystyny Skowrońskiej.

Najlepszą drużyną w kategorii Szkół Podstawowych i udział w Turnieju Wojewódzkim BRD zdobyła Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich. Drugie miejsce zajęła SP 12 z Osiedla Rzochów a na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze turnieju Szkoła Podstawowa nr 3. W kategorii Gimnazjów najlepszymi okazali się gimnazjaliści z Przecławia, na drugim miejscu ich odwieczni rywale z Gimnazjum nr 3 i trzecie miejsce przypadło gimnazjalistom z Woli Mieleckiej. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, natomiast uczestnicy nagrody rzeczowe. Powiat Mielecki będzie reprezentowany przez Szkołę Podstawową w Łączkach Brzeskich i Gimnazjum w Przecławiu. Opiekunem obu tych drużyn jest nauczyciel Piotr Sułek, gratulujemy i życzymy awansu do rozgrywek centralnych.

„Ten turniej stał na wysokim poziomie wiedzy z przepisów ruchu drogowego, dobrą techniką i doskonałym opanowaniem roweru. Widać pracę dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, dobre kontakty z policjantami i bardzo pomocną współpracę ze stowarzyszeniem jakim jest Automobilklub Mielecki. To oni wspierają lokalne władze, szkoły podstawowe, gimnazja w przeprowadzaniu egzaminów na karty rowerowe i motorowerowe - powiedziała Krystyna Skowrońska na zakończenie i podsumowanie Powiatowego Turnieju BRD w Mielcu.