2012-09-28 Stec wygrywa niedzielę w Załużu.

ALT Stec wygrywa niedzielę w Załużu.

Mariusz Stec zwyciężył w Załużu po raz drugi tego weekendu startując pierwszy raz Skodą Fabią WRC. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Szepieńcowi, który dzięki 15 punktom za 14 rundę GSMP zdobył tytuł Wicemistrza Polski GSMP 2012. Trzecie miejsce zajął Martin Kois w Fordzie Fiesta Cosworth, czwarty był opolski kierowca Lotusa Exige Piotr Soja a piątkę uzupełnił Robert Steć w Dallarze F398.

Finałowa runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski padła łupem Mariusza Steca, który dzięki drugiemu zwycięstwu podczas 38 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zdobył tytuł II Wicemistrza Polski sezonu 2012. Rekordowy czas 4688 m trasy z niedzielnej rundy w Załużu należał do Marcina Bełtowskiego, który wykręcił 2.22.467. W klasyfikacji Mistrzostw Słowacji zwycięzcą okazał się Martin Kois, drugi był Igor Drotar, a trzeci Michal Kovalcik senior. Grupę N zdecydowanie wygrał kielczanin Igor Widłak zostawiając za sobą Piotra Oleksyka i Radka Ćwięczka, którzy startowali Renault Clio. Igor Drorat oprócz drugiego miejsca w słowackiej klasyfikacji, zajął pierwsze miejsce w grupie A, wyprzedzając Grzegorza Kozioł w Mitsubishi Lancer oraz Grzegorza Musz w Hondzie Civic Type-R. Sporym akcentem 13 i 14 Rundy GSMP był udział mieleckich sędziów.

Liczna 16 osobowa grupa sędziowska Automobilklubu Mieleckiego dała poznać się z jak najlepszej strony. Powierzono naszym młodym sędziom stanowiska kierowników punktów PO i PPO na trasie przejazdu. Jest to docenienie tego co lubią i robią jak najlepiej.