2012-09-28 XXXIII ZLOT RATOWNIKÓW DROGOWYCH

ALT XXXIII ZLOT RATOWNIKÓW DROGOWYCH

W dniu 15 września 2012 odbył się XXXIII Okręgowy Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych PZM na trasie Leżajsk - Górno - Nowa Sarzyna, będący jednocześnie XIV rundą Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Drogowym PZM.

W zlocie, którego organizatorem był ZO PZM Rzeszów wzięło udział 17 załóg, w tym 5 reprezentujących nasz Automobilklub Mielecki :

• Michał Polak / Krzysztof Dobosz
  • Damian Kilian / Ryczek Tomasz
  • Andrzej Wyzga / Filip Wałęka
  • Marcelina Marcićkiewicz / Weronika Czerwińska
  • Wojciech Daniel / Piotr Ogorzałek

Wyniki [22.11.2012]

Dla zawodników przygotowane zostały 2 symulacje zdarzeń, zdarzeń chemicznych oraz próba resuscytacji krążeniowo – oddechowej wykonywana na fantomie elektronicznym.

A oto wyniki naszych ratowników: 2 miejsce z minimalną stratą do najlepszych wywalczyła załoga w składzie Michał Polak i Krzysztof Dobosz, 7 miejsce zdobyła załoga Marcelina Marcićkiewicz i Weronika Czerwińska a zaraz za nimi załoga Damian Kilian i Tomasz Ryczek.

Dużym osiągnięciem jest 10 miejsce załogi Andrzeja Wyzgi i Filipa Wałęki, który mimo braku uprawnień ratownika zdołał zająć tak wysoką pozycje wśród wielu doświadczonych zawodników. Miejsce 12 wywalczyła załoga w składzie: Wojciech Daniel i Piotr Ogorzałek.

Ponadto Piotr Ogorzałek wykonał podczas zlotu został najlepiej resuscytację krążeniowo – oddechową, został wyróżniony i otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom.

Startujące drużyny Automobilklubu Mieleckiego zdeklasowały pozostałych uczestników Zlotu zdobywając drużynowo pierwsze miejsce w XIV Rundzie Mistrzostw Podkarpacia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Decyzją Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie przyznano dwa miejsca dla mieleckich drużyn, celem udziału w Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych. Mistrzostwa Polski odbędą się w Kartuzach w dniach 12, 13 i 14 października. Naszym ratownikom życzymy udanych występów i mistrzowskich tytułów.