2012-10-23 Tytuły Mistrzów Mielca w sportach samochodowych rozdane. Puchar Wójta Gminy Niwiska trafił do Nosówk

ALT Tytuły Mistrzów Mielca w sportach samochodowych rozdane. Puchar Wójta Gminy Niwiska trafił do Nosówk

Pierwszy raz od kilku lat w październiku aura sprzyjała nie tylko kierowcom ale przedewszystkim kibicom i mieszkańcom Gminy Niwiska.

O tytuły mistrzowskie i puchar Wójta Gminy Niwiska rywalizowało 24 załogi z Mielca i Podkarpacia. III Rundę Mistrzostw Mielca zorganizował Mielecki Automobilklub przy współpracy i wsparciu Gminy Niwiska oraz firmy Targum i Zedgum. Dzięki temu grupa kierowców mogła rywalizować w pięciu klasach.

WYNIKI

Najliczniej zaprezentowały się załogi w klasie pojemnościowej 1600. Ostra walka o cenne sekundy trwała w tej najmocniejszej kategorii, klasie powyżej 2000 cm3, co nie znaczy że pozostali byli w cieniu tych najmocniejszych.

Jak nakazywał Regulamin przejazdy po wyznaczonej trasie i odcinkach prób rozpoczął kierowca i licencjonowany pilot Ryszard Chlebowski z numerem zerowym /0/. Pięć minut po zerówce na trasę wyruszyła załoga w klasie Gość, następnie te najmocniejsze pojazdy powyżej 2000 cm3, później klasa 2000, 1600 i 1300. W klasie do 903 cm3 nie było zgłoszeń.

Oficjalne wyniki niedzielnej rywalizacji przedstawiają się następująco:

Klasa 5 powyżej 2000, pierwsze miejsce Janusz Lelek, Magdalena Lelek Mitsubishi Lancer EVO IX z Nosówki, drugie miejsce Jacek Popiołek i Krzysztof Padykuła BMW E39 530d Automobilklub Mielecki, trzecie miejsce Paweł Łuczkiewicz i Łukasz Krużel z Mielca

Klasa 4 - 2000 cm3 : pierwsze miejsce Michał Smyka i Arkadiusz Albrycht Renault Clio Automobilklub Małopolski Krosno, drugie miejsce wywalczyła załoga Rafał Smyka i Anna Turek Renault Clio Automobilklub Małopolski Krosno i trzecie miejsce dla załogi Paweł Biały i Tomasz Biały BMW 318 ti z Świlczy.

Klasa 3 1600 cm3: pierwsze miejsce wywalczył Radosław Mądry i Marek Grzelak Honda CRX, drugie Piotr Dul i Łukasz Głowacki, trzecie miejsce zdobyła załoga w składzie Zenon Bigda i Mirosław Para Opel Corsa wszyscy z Mielca.

W klasie 2 samochodów do 1300 cm3 pierwsze miejsce przypadło załodze z Łańcuta Adrian Styś, Sławomir Leja Fiat Cinquecento, drugie wywalczyła załoga Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Kawa, Rafał Koba Fiat Cinquecento, na trzecim uplasowała się załoga z Kolbuszowej Mateusz Panek, Krystian Panek też Fiat Cinquecento.

W rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Niwiska obowiązywała klasyfikacja generalna niedzielnej imprezy. I tak na pierwszy miejscu uplasowała się załoga z Nosówki Janusz Lelek i Magdalena Lelek. Drugie miejsce załoga jadąca BMW E39 530d z Automobilklubu Mieleckiego Jacek Popiołek i Krzysztof Padykuła, trzecie miejsce przypadło załodze Radosław Mądry i Marek Grzelak z Mielca.

Automobilklub Mielecki jako organizator III Rund Mistrzostw Mielca rozstrzygnął także rywalizację o najlepszego mieleckiego kierowcę w 2012 roku. Zgodnie z Regulaminem Mistrzostw należało zaliczyć udział w przynajmniej dwóch rundach mistrzowskich. Było to trudne zadanie dla naszych uczestników Mistrzostw. W wyniku czego zostały przyznane tytuły tylko w trzech klasach.

Mistrzem kierownicy w klasie samochodów powyżej 2000 cm3 została załoga Jacek Popiołek i Krzysztof Padykuła BMW E39 530d . Pierwszym Wicemistrzem zostali bracia Mariusz i Kamil Zielińscy jadący Subaru Imprezą.

W klasie 3 samochodów o pojemności do 1600 cm3 Mistrzem został Piotr Kilian, Paweł Grabiec Citroen C2 VTS, I Wicemistrzem Jacek Trojnacki, Grzegorz Grabiec Peugeot 106, II Wicemistrzem zostali Marek Grzelak i Leś Dominik.

W klasie 2 samochodów o pojemności do 1300 cm3 przyznano tylko jeden tytuł Mistrza i przypadł on załodze Grzegorz Kawa i Rafał Koba.

Mistrzowskie załogi otrzymały z rąk Elżbiety Wróbel Wójta Gminy Niwiska, Jarosława Zatońskiego Dyrektora Rajdu oraz Grzegorza Stryjskiego prezesa Automobilklubu Mieleckiego pamiątkowe puchary i Albumy Dziedzictwa Kulturowego Gminy Niwiska.