Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Miejski Dzień Dziecka na mieleckich błoniach.

foto -Miejski Dzień Dziecka na mieleckich błoniach.
2014-06-07

Urząd Miasta Mielca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorządowe Centrum Kultury oraz Rady Osiedla Kusocińskiego, Kopernika, Niepodległości, Cyranka, Borek zorganizowali Miejski Dzień Dziecka. 31 maja na terenach rekreacyjnych przy ulicy Sportowej można było przyjść ze swoimi pociechami i dowoli brać udział w grach i zabawach.

Jednym z punktów tego dnia był pokaz ratownictwa w wykonaniu grupy ratowników drogowych Automobilklubu Mieleckiego i Państwowej Straży Pożarnej. Kilkanaście minut po godzinie 16 przystąpiono do symulacji wypadku drogowego oraz działań ratowniczych. Zaprezentowano licznie zgromadzonej publiczności akcje ratowniczą oraz działania służb specjalistycznych przy rozcinaniu samochodu celem uwolnienia osoby poszkodowanej. Można było także usiąść w koszu podnośnika wozu strażackiego i zobaczyć sprzęt do rozcinania, rozrywania karoserii samochodowej.

Automobilklub Mielecki zaprezentował symulator bezpiecznej jazdy dla najmłodszych i nie tylko. Licznie oblegany symulator przez dzieci i młodzież to wspaniała zabawa a także doskonalenie techniki jazdy. Gry i zabawy na wolnym powietrzu zdominowała jednak pogoda. Nikt i nic nie było w stanie powstrzymać padającego deszczu. Mimo tego zabawy, gry i tańce nie miały końca, nagrody czekały na wszystkich uczestników Miejskiego Dnia Dziecka.

Zarząd Automobilklubu dziękuje firmie BIBMOT za przywiezienie i udostępnienie samochodu do pokazów ratowniczych, dziękuje także członkom i ratownikom drogowym za przygotowanie i wspólne działania ze strażą pożarną.