Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Samochodowe Mistrzostwa Mielca z okazji obchodów Dni Mielca.

foto -Samochodowe Mistrzostwa Mielca z okazji obchodów Dni Mielca.
2015-09-28

Automobilklub Mielecki od kilku już lat bierze udział w obchodach Dni Mielca, min. organizuje Samochodowe Mistrzostwa Mielca. W tym roku próby sportowe rozgrywane były na terenie SSE i parkingu firmy Kirchhoff.

Startowaliśmy w sobotę od godziny 14,oo zgłaszając swój udział w biurze zawodów Automobilklubu Mieleckiego.

Na zwycięzców czekały pamiątkowe puchary oraz statuetki.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego mieleckiego kierowcy zgłosiło się osiemnaście załóg z Podkarpacia. Kierowcy próby sportowe pokonywali trzykrotnie. Była to rozgrzewka - trening przed XV Rajdem Mieleckim. Klasyfikacja i punktacja zespołowa pozwoliła wyłonić najlepszą załogę Mistrzostw Mielca 2015.

Mistrzami kierownicy i najlepszą załogą Samochodowych Mistrzostw Mielca została załoga Wojciech Kędzior i Mateusz Trznadel z Automobilklubu Stomil Dębica . Startowali samochodem Renault Clio w klasie 2. Pierwszym wicemistrzem został Marek Kopeć z Automobilklubu Mieleckiego jadący bez pilota Citroenem Xsarą. Drugim wicemistrzem została załoga z Automobilklubu Małopolskiego Ryszard Dunaj i Kinga Dunaj. Dekoracja zwycięzców odbywała się przy zapadającym zmroku.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba oraz firma Targum.

Wsparcie organizacyjne otrzymaliśmy od firmy Zedgum, MPGK, Premio, Bibmot, Reg Benz, Gaśnica, MOSiR Mielec i Szkoły Nauki Jazdy SKRĘT.

Patronat medialny prowadzony był przez TVP Rzeszów, Radio Leliwa, portal hej.mielec, hej.rzeszów i tygodnik regionalny KORSO.