Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Spotkanie noworoczne mieleckich automobilistów.

foto -Spotkanie noworoczne mieleckich automobilistów.
2019-01-08

W pierwszy piątek Nowego Roku 2019 odbyło się spotkanie noworoczne i podsumowujące 2018. Uroczystość odbyła się w Sali Samorządowego Centrum Kultury. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miasta i Powiatu Mieleckiego, Pan Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca oraz Starosta Powiatu Pan Stanisław Lonczak. Gościem spotkania był także Prezes Agencji Mieleckiej MARR Pan Antoni Górski , przedstawiciel strzelnicy LOK Pan Wiesław Lipiński i licznie zaproszeni goście mieleckich firm, instytucji wspierających działalność statutową Automobilklubu Mieleckiego oraz liczne grono członków i miłośników naszego Stowarzyszenia.

W krótkim swoim wystąpieniu prezes Zarządu Klubu Grzegorz Stryjski wspomniał o najważniejszych wydarzeniach minionego roku. Mówił o społecznej działalności i sukcesach Klubu oraz ich członków.

Dużym sukcesem był udział dwóch załóg ratowników drogowych w XVII Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych PZM w Legionowie. Tam załoga kobieca w składzie Weronika Czerwińska i Karolina Sadlej Zdun wywalczyły Wicemistrzostwo Polski 2018 roku w kategorii drużynowej.

Druga załoga męska Damian Kilian i Piotr Ogorzałek oraz Weronika Czerwińska i Karolina Sadlej Zdun w kategorii Automobilklubów też wywalczyli drugie miejsce.

Innym ważnym wydarzeniem minionego roku był Zlot Pojazdów Zabytkowych na Dni Mielca.Duża i wspaniała impreza przyciągająca miłośników pojazdów zabytkowych. Największa impreza tego typu na Podkarpaciu.

Były także sukcesy młodzieży szkolnej na Finałach Wojewódzkich BRD oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych na Turnieju Wojewódzkim Motoryzacyjnym.

Nasi członkowie odnosili sukcesy w sportach samochodowych nie tylko podczas Rajdu Mieleckiego ale na torach w Kielcach i podczas eliminacji Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego w sportach samochodowych. Będzie oficjalne podsumowanie sezonu samochodowego w Okręgu Rzeszowskim w miesiącu lutym 2019 roku.

My możemy już poinformować, że najlepszą załogą została załoga Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski. Wygrali w SUPER KJS w swojej klasie powyżej 2000 cm i zostali zwycięzcami Klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Okręgu. To nie jest ich jedyny tytuł za 2018r, zwyciężali w poprzednich latach. Drugą mielecką załogą była załoga Marek Kopeć i Damian Kilian, startowali w klasie samochodów do 2000 cm. Marek Kopeć wywalczył tytuł I Wicemistrza w swojej klasie, natomiast w Klasyfikacji Generalnej Mistrzostw uplasował się na trzecim miejscu jako II Wicemistrz Okręgu. W klasyfikacji klubowej Automobilklub Mielecki został sklasyfikowany na piątym miejscu. To tylko te najważniejsze i dające obraz działalności klubowej.

Były organizowane także Olimpiady Pierwszej Pomocy w szkołach ponadpodstawowych i gimnazjalnych, turnieje motoryzacyjne, BRD oraz Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dzieci niepełnosprawnych.

To wszystko wymaga poświęcenia, wolnego czasu i dobrej organizacji. A działo się to w roku 45 lecia działalności statutowej Automobilklubu Mieleckiego. Zarząd Główny PZM przyznał odznaki Honorowe PZM za długoletnią działalność dla członków Automobilklubu Mieleckiego.

Jednym z odznaczonych był kolega Grzegorz Kawa. Otrzymał odznakę Brązową Honorową Polskiego Związku Motorowego. Odznaczenia Grzegorza Kawy dokonali, Prezydent Miasta Mielca Pan Jacek Wiśniewski, Starosta Powiatu Mieleckiego Pan Stanisław Lonczak i Grzegorz Stryjski Prezes Automobilklubu Mieleckiego. Przekazano także podziękowania dla firmy BIBMOT, Targum, Zedgum i MOSiR.

Pamiątkowe statuetki otrzymał przedstawiciel Strzelnicy LOK Pan Wiesław Lipiński oraz członek Automobilklubu Mieleckiego Pan Zbigniew Kmieć.

Pan Prezydent Jacek Wiśniewski, Starosta Powiatu Pan Stanisław Lonczak, Prezes MARR Pan Antoni Górski, Członkowie Zarządu Klubu, Komisja Rewizyjna i członkowie Klubu otrzymali z rąk Prezesa Automobilklubu Mieleckiego pamiątkowe kalendarze wraz z noworocznymi życzeniami. Były też życzenia od władz samorządowych miasta, powiatu i Agencji MARR.

W dalszej części spotkania noworocznego były wspólne życzenia, rozmowy i niekończące się wspomnienia minionego roku.