Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

Rajd Mielecki TARGUM o puchar Wójta Gminy Czermin dojechał do mety.

foto -Rajd Mielecki TARGUM o puchar Wójta Gminy Czermin dojechał do mety.
2019-09-18

15 września odbyła się V runda Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodowej. 34 załogi uczestniczyło w zmaganiach o cenne sekundy na drogach Gminy Czermin. Do przejechania mieli dziewięć prób sprawnościowych o łącznej długości ponad 17 kilometrów. Patronat objął sam Wójt Gminy Sławomir Sidur. Miejscem startu i mety były tereny obok Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie. Gościem specjalnym niedzielnej rywalizacji samochodowej był wiceminister w Ministerstwie Sprawiedliwości pan Marcin Warchoł. Będąc przejazdem przez Gminę Czermin pan minister przybył z Wójtem na uroczyste rozpoczęcie rajdu.

Duże zaskoczenie dla organizatorów i uczestników XIX Rajdu Mieleckiego. Pan minister bardzo był zainteresowany przebiegiem rywalizacji sportowej, zasadami rozgrywania oraz samymi uczestnikami. Były pamiątkowe zdjęcia, rozmowy oraz ceremonia startu. Honorowym starterem był nasz gość pan Marcin Warchoł, Wójt Gminy Czermin Sławomir Sidur oraz dyrektor GOK-u Mariusz Bożek.

Punktualnie o godzinie 10,00 uczestnicy Rajdu wyruszyli w trasę. Odcinki kręte, wąskie z nawierzchnią asfaltową, wymagające dobrych umiejętności od kierowcy i pilota. Rywalizacja toczyła się w pięciu klasach samochodowych. Wśród uczestników Rajdu zameldowały się dwie załogi w klasie Gość. W klasie markowej FIAT zwycięzcami zostali Dawid Kalisz i Piotr Szudy z Automobilklubu Gorlickiego. Drugie miejsce przypadło załodze ze Stalowej Woli Michałek Andrzej i Magdalena. Na trzecim miejscu sklasyfikowano załogę z AK Stomil Dębica Florkiewicz Adam i Albert.

Klasa do 1400 cm3 to domena zawodników z Dębicy, Kamil Momola i Nikoletta Wiktor jako pierwsi. Drugie miejsce przypadło dla Piotra i Tomasza Cichoń, trzecie dla Wiktora Lorenc i Pawła Czuchra. W klasie do 1600 czyli K 2 zwycięzcą został Marek Pacholarz i Łukasz Rzeszowski, drugi był Dawid Magierski i Jakub Kocot.

W klasie K 3 zwycięzcami zostali Krzysztof Przywara z Magdaleną Grabowską Stomil Dębica. Parylak Stanisław i Jerzy Piotrowski bez przynależności klubowej zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło załodze z Dębicy Wojciech Kędzior i Mateusz Trznadel. Klasę najmocniejszą K 4 czyli samochody o pojemności powyżej 2000 cm3 wygrali Andrzej Kaczmarek z Jurkiem Zarębą, drugie miejsce przypadło dla Jakuba Czoch i Adriana Szewczyk. Obie załogi to AK Stomil Dębica. Olaf i Krzysztof Jeziorski ze Stalowej Woli dojechali na trzecim miejscu.

Klasyfikację Generalną XIX Rajdu Mieleckiego Targum o puchar Wójta Gminy Czermin wygrali Kaczmarczyk – Zaręba, Czoch – Szewczyk oraz Przywara i Grabowska wszyscy z AK Stomil Dębica.

Impreza przebiegała w słonecznej i pogodnej atmosferze. Zainteresowanie mieszkańców było duże. Takie zawody mieszkańcy tej gminy mogli oglądać pierwszy raz. Dyscyplina i porządek na trasie Rajdu to podstawowa zaleta zgromadzonej publiczności. Należą się im duże słowa podziękowania. Fundatorami pamiątkowych pucharów i statuetek był Wójt Gminy Czermin oraz Automobilklub Mielecki. Nagrody rzeczowe ufundowała firma Targum, główny sponsor Rajdów Mieleckich. Działania organizatorów wspierał bardzo mocno Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie, firmy Reg Benz Mielec, REGENC chłodnice z Piątkowca, BIBMOT Mielec, MARR Mielec, MPGK z Mielca oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Mielca. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Leliwa z Mielca, portal hej.mielec oraz Tygodnik KORSO.

Duże słowa uznania kierujemy do wszystkich strażaków ochotników i ich prezesów z OSP Trzciana, OSP Szafranów, OSP Dąbrówka i OSP Czermin za duże zaangażowanie się i pomoc organizacyjną. Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc i wsparcie podczas organizacji XIX Rajdu Mieleckiego Targum o Puchar Wójta Gminy Czermin. Dziękujemy panu Wójtowi Sławomirowi Sidur, dyrektorowi GOK panu Mariuszowi Bożkowi, panu Janowi Myjak.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Czermin za dyscyplinę i porządek podczas rozgrywania odcinków sportowych, za ich uprzejmość i zrozumienie podczas trwania przygotowań do samej imprezy i po jej zakończeniu. Dziękujemy członkom oraz sędziom z Automobilklubu Mieleckiego, wszystkim oglądającym tym dorosłym i tym najmłodszym. Dziękujemy.