Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Zima w Mielcu, pokazy kierowania samochodem dla młodych i mniej doświadczonych kierowców.

foto -Zima w Mielcu, pokazy kierowania samochodem dla młodych i mniej doświadczonych kierowców.
2020-12-01 Zima zawitała do Mielca. W sobotni wieczór pojawiły się białe płatki śniegu. Po paru godzinach tereny naszego miasta pokrył biały puch. Był to znak że nadchodzi zima i będą występowały zmienne warunki pogodowe. Sygnał dla kierowców, uważaj na drodze, może być ślisko i niebezpiecznie. Bądź ostrożny.
W odpowiednim czasie Automobilklub Mielecki zareagował organizując wydarzenie dla młodych kierowców zapraszając na pokazy techniki kierowania pojazdem samochodowym i ćwiczenia doskonalące jazdę w różnych warunkach pogodowych.
Z okazji 550 lecia lokacji naszego miasta przygotowano plac bazarowy do przeprowadzenia pokazów jazdy w warunkach mokrej i śliskiej nawierzchni drogowej oraz w warunkach bardzo jesiennych przy opadniętych liściach, leżących na trasie przejazdu.
Filmiki z pokazów

Pokonanie w takich warunkach trasy wyglądało na banalnie proste. Jak pokazują realia sprawiało to niektóry kierującym pewne problemy. Jednym samochód nie pozwolił utrzymać odpowiedniego toru jazdy, inni kierujący wpadali w poślizg a jeszcze inni nie byli w stanie zapanować nad prawidłowym wyjściem z zakrętu.
W drugiej części wydarzenia sportowego warunki na torze znacznie się pogorszyły. Na zainicjowanym przez organizatorów torze sprawnościowym pojawiły się mokre liście będące znacznym utrudnieniem dla kierujących.
Piętnastoosobowa grupa kierowców dobrze radziła sobie w tak trudnych warunkach drogowych. Mając doświadczenie pierwszego przejazdu nie dała się zbytnio zaskoczyć nagle zmienionymi warunkami drogowymi. To był dobry znak, że reagujemy na drodze i nie mogą zaskoczyć nas kierowców różne niespodzianki. Zachowano umiar i rozwagę oraz ostrożność jazdy. Takie warunki mogą zaskoczyć każdego kierującego. Jeździmy pewnie ale i bezpiecznie, bądźmy przewidujący, przecież nie jesteśmy sami na drodze. Przez takie zachowanie zapewne unikniemy wielu przykrych sytuacji drogowych.
Organizatorami zimowego wydarzenia samochodowego był Automobilklub Mielecki przy wsparciu Pana Prezydenta Miasta Mielca oraz Gminy Miejskiej Mielec.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych pokazów za wzorowe zachowanie w tak trudnych warunkach zakazu, obostrzeń i restrykcji podczas panującej pandemii wirusa, dziękujemy członkom i sędziom sportowym naszego Klubu oraz władzom miasta za udostępnienie placu bazarowego.
"Bądź ostrożny na drodze w każdej chwili i sytuacji" - niech takie stwierdzenie przyświeca nam wszystkim kierującym.