Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

I Mielecki Super Sprint TARGUM o Puchar Wójta Gminy Wadowice Górne dojechał do mety.

foto -I Mielecki Super Sprint TARGUM o Puchar Wójta Gminy Wadowice Górne dojechał do mety.
2021-06-01 Od ponad roku przerwy spowodowanej pandemią koronowirusa mogła rozpocząć się rywalizacja w sportach samochodowych. Automobilklub Mielecki we współpracy z samorządem Gminy Wadowice Górne, Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji Gminy Wadowice Górne oraz lokalnymi jednostkami ochotniczych straży pożarnych z Wadowic Górnych, Wadowic Dolnych, Kosówki i Woli Wadowskiej udało się przygotować i zabezpieczyć dwukilometrowy odcinek drogowy między miejscowościami Kosówką i Wadowicami Dolnymi. Uczestnicy wydarzenia sportowego trasę pokonywali trzykrotnie. Na starcie zgłosiło się 23 zespoły podzielone na pięć klas uwzględniających pojemność silnika.
Super Sprint jest czymś nowym, doskonałym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności technicznych w prowadzeniu pojazdu samochodowego. Impreza skierowana w szczególności do młodych kierowców. To pierwsze tego typu wydarzenie w Powiecie Mieleckim i Gminie Wadowice Górne. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Wadowice Górne Pan Michał Deptuła. Super Sprint Targum o Puchar Wójta Gminy Wadowice Górne był zarazem 3 Rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2021roku.
 
Zwycięzcą w najmocniejszej klasie 1 została załoga z Klubu Stomil Dębica Kaczmarek Andrzej- Kubat Jakub jadąca Seatem Leon. W klasie drugiej na pierwszym miejscu uplasowała się załoga jadąca samochodem BMW Prokop Paweł-Kot Patryk też Stomil Dębica. W klasie pojemnościowej do 1600 cm3 zwycięstwo odniosła załoga Automobilklubu Rzeszowskiego Pasierb Zbigniew i Kret Patryk jadący Hondą Civic. Klasę 4 o pojemności silnika do 1400 cm3, wygrała załoga ze Stalowej Woli Dawid Janeczko wraz z Filipem Wołoszynem.
 
W klasie samochodów FIAT na pierwszym miejscu dojechała załoga startująca Fiatem Seicento z Automobilklubu Bieckiego Kalisz Dawid i Dziędziurko Tomasz. Była jeszcze jedna klasyfikacja „Puchar Fiata 126p”. Tutaj pierwsze miejsce przypadło załodze Marciniec Wojciech, Marciniec Marcin z Dębicy. Odcinek próby sportowej liczył tylko 2 kilometry, był kręty i wymagający dobrej techniki jazdy oraz poprawnej pracy pilota. Trasę Super Sprintu nie ukończyło trzy załogi.
 
Dla najlepszych uczestników niedzielnego Super Sprintu czekały pamiątkowe puchary oraz nagrody w postaci kompletu opon. Fundatorem pucharów oraz osobą wręczającą był Pan Michał Deptuła Wójt Gminy Wadowice Górne. Nagrody rzeczowe w postaci opon samochodowych ufundował sponsor strategiczny Super Sprintu firma TARGUM z Mielca. Nad całością wydarzenia sportowego czuwał Dyrektor Super Sprintu Piotr Ogorzałek, wspierany przez Wicedyrektora ds. bezpieczeństwa Jarosława Zatońskiego. Nad zapewnieniem i sprawnymi działaniami związanymi z szybkim działaniem odblokowania trasy przejazdu po dachowaniu i wypadnięciu z drogi czuwała ekipa lawet z firmy MOSKITO. Grupa sędziów Automobilklubu Mieleckiego była odpowiedzialna za prowadzenie biura zawodów, pracę w Komisji Obliczeń oraz odpowiednie zabezpieczenie trasy przejazdu. Bardzo profesjonalnie i odpowiedzialnie nasze działania były wspierane przez strażaków ochotników z JRG Wadowice Górne, OSP Wadowice Dolne, OSP Kosówka oraz OSP Wola Wadowska. Z tego miejsca Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc i profesjonalne działania.
 
Dziękujemy także panu Antoniemu Guła sołtysowi sołectwa Wierzchowiny, panu Władysławowi Czechowi sołtysowi sołectwa Kosówka oraz panu Krzysztofowi z Kosówki za okazaną pomoc i wsparcie w naszych przygotowaniach. Nie było by wydarzenia sportowego bez wsparcia Pani Elżbiety Augustyn Gruszka Dyrektora SOKiR wraz ze swoimi współpracownicami. Wszystkim którzy przyczynili się do współorganizowania i przeprowadzenia sportowego wydarzenia serdecznie dziękujemy. Dziękujemy Panu Wójtowi za możliwość zorganizowania I Mieleckiego Super Sprintu na terenie Gminy Wadowice Górne, dziękujemy mieszkańcom oraz sympatykom sportów samochodowych przybyłych na to wydarzenie za dyscyplinę podczas trwania przejazdów.
 
Po zakończeniu, podsumowaniu i rozdaniu nagród odbyło się podsumowanie sezonu sportowego w Okręgu Rzeszowskim Polskiego Związku Motorowego za rok 2019. Okres panującej pandemii wirusa uniemożliwił dokonania oceny, podsumowania wyników rywalizacji sportowej w Regionie.
 
Gościliśmy wiceprezesa Zarządu Okręgowego w Rzeszowie Pana Jana Jędrzejko, który dokonał wręczenia pamiątkowych medali, pucharów i dyplomów najlepszym załogom sportowym 2019 roku.