Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 2009

foto -Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  - 2009
2009-04-10

Od kilkunastu lat corocznie odbywają się eliminacje międzyszkolne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w szkołach podstawowych oraz w gimnazjach z miasta Mielca. Organizatorami Turnieju są: Automobilklub Mielecki, Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz Wydział Edukacji i Sportu przy Urzędzie Miejskim. Rolę gospodarzem turnieju przejęło Gimnazjum Nr 3.

Do udziału zgłosiło się siedem szkół podstawowych oraz cztery gimnazja, razem 33 uczestników wraz z opiekunami. W eliminacjach szkolnych biorą udział trzyosobowe zespoły uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych i klasy 1 – 3 gimnazjów. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów stanowią oddzielne drużyny z odrębną klasyfikacją.

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 25 pytań, odbyć jazdę po miasteczku ruchu drogowego i jazdę rowerem po torze sprawnościowym. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Wiadomości jakie zdobywają w trakcie przygotowań do turnieju nie stanowiły większego problemu podczas rozwiązywania testów z przepisów ruchu drogowego. Więcej umiejętności musieli włożyć w pokonanie przejazdu po miasteczku drogowym. Jazda po torze przeszkód stanowiła już nie lada problem. Zdenerwowanie udzielało się uczniom a niekiedy mocno przeżywali to sami opiekunowie.

Komisja sędziowska pracowała i oceniała wszystkich uczestników według obowiązującego regulaminu. Przedstawiciele Sekcji Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji i członkowie Automobilklubu Mieleckiego dokonali podliczenia wyników eliminacji miejskich.

Najlepszymi uczestnikami okazali się Wałek Szymon i Bystrek Arkadiusz ze Szkoły Podstawowej nr 12 a najlepszym gimnazjalistą Kozioł Wojciech z Gimnazjum nr 2. Najlepszą drużyną okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 2.

Do etapu powiatowego zakwalifikowane zostały następujące szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 12, Szkoła Podstawowa Nr 3 , Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Nr 1. Zwycięzcy eliminacji miejskich otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody pocieszenia, dyplomy, pozostali uczestnicy dyplomy upamiętniające udział w turnieju BRD.

Gospodarze turnieju zaprosili wszystkich uczestników na herbatkę, ciasteczka i kanapki. Po zakończeniu turnieju zapytano Komisję Sędziowską o krótką ocenę zawodów. Przedstawiciele Sekcji Ruchu Drogowego oznajmili, że turniej stał na dobrym poziomie a uczestnicy popełnili mało błędów podczas rozwiązywania testów, rokuje że znajomość przepisów nie jest im obca.

Członkowie Automobilklubu Mieleckiego Panowie Jakubowski Bonifacy, Smykla Artur, Dobosz Krzysztof, Chmaj Kamil i Kużdżał Dariusz zgodnie przyznali, że poziom turnieju był wysoki, umiejętność jazdy na rowerze po torze przeszkód to prawdziwy „majstersztyk” w wykonaniu najmłodszych. Dużo uczestników startowało pierwszy raz, drżały im ręce a serce biło szybciej. Tak to już jest gdy jest to debiut w turnieju czy zawodach. Wszystkim serdecznie dziękujemy : uczestnikom, opiekunom za przygotowanie dzieci do turnieju, Dyrekcji Szkoły jako gospodarzowi turnieju, sędziom, Panom policjantom, członkom Automobilklubu Mieleckiego, Wydziałowi Edukacji i Sportu przy Urzędzie Miejski , przedstawicielowi Polskiej Grupy Energetycznej oraz innym osobom pomocnym przy organizacji imprezy powiedział na zakończenie Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski.