Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Egzamin na kartę rowerową w Tuszowie Narodowym.

foto -Egzamin na kartę rowerową  w Tuszowie Narodowym.
2008-06-11

11 czerwca 2008 roku w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym przeprowadzono egzamin na kartę rowerową. Zbliżający się koniec roku szkolnego dla uczniów podstawówek kojarzony jest jeszcze z jednym egzaminem, egzaminem ważnym, który może zaważyć na ich zdrowiu a nawet i życiu. Jest to sprawdzenie zdobytych wiadomości z przepisów ruchu drogowego i umiejętności jazdy na rowerze.

Sprawdzenie wiadomości teoretycznych w postaci rozwiązania testu z przepisów ruchu drogowego przeprowadzono dużo wcześniej. Egzamin praktyczny odbył się na boisku szkolnym pod kontrolą Komendanta Posterunku w Tuszowie Narodowym Pana Leszka Wróbla, Prezesa Automobilklubu Mieleckiego Grzegorza Stryjskiego oraz Członka Zarządu Automobilklubu ds. bezpieczeństwa Pana Bonifacego Jakubowskiego. Na zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego gdzie ustawiono przeszkody i znaki drogowe w egzaminie praktycznym wzięło udział 21 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym. Przyjechały także dzieci z klasy IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Czajkowej, Łącznie do egzaminu przystąpiło 58 dzieciaków. Przygotowanie dzieci stało na dobrym poziomie. Nauczyciele bardzo dobrze przygotowali swoje pociechy.

Tym sposobem w Gminie Tuszów Narodowy zwiększyła się liczba osób posiadających uprawnienia rowerowe. Bądźmy pewni że poprawne zachowanie i przestrzeganie przepisów przez młodych przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach. Ostatnim elementem środowego egzaminu był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu członków sekcji Ratowników Drogowych Krzysztofa Dobosza i Kamila Chmaja. Pokazali jak należy wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie, ułożyć ofiarę w pozycji bezpiecznej, jak prawidłowo wezwać pomoc medyczną. Dzieci szkolne mogły poćwiczyć i porozmawiać o sposobach ratowania osób poszkodowanych. Automobilklub Mielecki serdecznie dziękuje Dyrekcji Szkoły za zaproszenie, jest to już druga nasza wizyta w Szkole Podstawowej w Gminie Tuszów Narodowy. W roku 2007 byliśmy w Szkole Podstawowej w Czajkowej.