Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Krótkie podsumowanie mijającego roku w miłej Klubowej atmosferze.

foto - Krótkie podsumowanie mijającego roku w miłej Klubowej atmosferze.
2016-12-30

Coroczne spotkanie Członków Automobilklubu Mieleckiego zaplanowane zostało na ostatnie dni grudnia. Kilkudziesięcioosobowa grupa spotkała się w Cukierni Państwa Koniecznych. Wyjątkowym Gościem spotkania świąteczno-noworocznego był Starosta Mielecki Pan Zbigniew Tymuła.

Podsumowania bardzo pracowitego roku 2016 dokonał Prezes Grzegorz Stryjski. Podziękował wszystkim za poświęcony czas, za wielkie zaangażowanie w organizację imprez, zawodów sportowych i sprawne przeprowadzenie turniejów. Wynikiem tej wielkiej determinacji były także sukcesy. Sukcesy nie tylko na szczeblu naszego miasta czy Powiatu Mieleckiego. Członkowie Automobilklubu Mieleckiego promowali miasto Mielec i Powiat Mielecki na arenie ogólnopolskiej zdobywając indywidualnie Tytuł Wicemistrzów Polski w Ratownictwie Drogowym za 2016r. Drużynowo też stawali na drugim miejscu podczas Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego w Toruniu.

Sukces tym większy, bo w 2013 roku Tytuł Mistrza Polski też należał do naszych ratowników. Sporty samochodowe dla większości naszego społeczeństwa to sprawa pasji, zamiłowania do motoryzacji. Tutaj też mamy znaczące sukcesy. Nasz najlepszy kierowca Grzegorz Dul ścigał się w rajdach Mistrzostw Polski, rajdach zimowych, uzyskując punktowane miejsca w klasyfikacji na najlepszego kierowcę. W randze Mistrzostw Podkarpacia mieleccy kierowcy od dwóch sezonów nie mają sobie równych. To Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski w 2015 roku wywalczyli Tytuł Mistrza Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodowej. Za 2016 rok też zostaną uhonorowani wspomnianym tytułem. Pojazdy Zabytkowe w Mielcu. Taka impreza na stałe wpisała się w nasz kalendarz a także jest jednym z głównych atrakcji obchodów Dni Mielca. Należy o tym mówić dużo i głośno, promować miasto, Powiat Mielecki, bo to zasługa ludzi, którzy poświęcają swój czas, widzą cel tego działania – wspominał Grzegorz Stryjski.

Nie było by wyników i takich sukcesów gdyby nie pomoc mieleckich firm, grupy sponsorów oraz władz miasta Mielca i Starostwa Powiatowego. Przybyły na to spotkanie Starostwa Zbigniew Tymuła otrzymał z rąk Prezesa Automobilklubu Mieleckiego specjalne podziękowanie od Członków i Zarządu Klubu. Zbigniew Tymuła Starosta Powiatu Mieleckiego podziękował wszystkim za takie wyróżnienie. Życzył nam dalszej dobrej, owocnej pracy w życiu osobistym i klubowym. Niech inni biorą z Was przykład jak można i powinno się angażować w życie naszego miasta, Powiatu. Druga część spotkania to część integracyjna, koleżeńska, klubowa, wypełniona wspomnieniami, wrażeniami i osobistymi refleksjami.