Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

BRD w Gminie Niwiska.

foto -BRD w Gminie Niwiska.
2010-04-23

Szkoła Podstawowa w Przyłęku była gospodarzem Eliminacji Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju BRD szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do udziału zgłosiło się sześć drużyn trzyosobowych reprezentujące Szkoły Podstawowe i trzy drużyny z Gimnazjum w Gminie Niwiska.

Członkowie Automobilklubu Mieleckiego oraz policjanci z Kolbuszowej sprawdzali umiejętności jazdy na rowerze oraz znajomości przepisów ruchu drogowego. Dzieci biorące udział w turnieju demonstrowały wykonywanie sztucznego oddychania i masażu serca oraz układały pozoranta w pozycji bezpiecznej.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju BRD Szkół Podstawowych okazał się uczeń Sylwester Krasoń z Huciska a najlepszym gimnazjalistą turnieju został Dawid Saj z Niwisk. Drużyna która zakwalifikowała się do Turnieju Powiatowego to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucisku. Gimnazjum w Niwiskich na Turnieju Powiatowym w Kolbuszowej będą reprezentować Dawid Saj, Marcin Krasoń i Andrzej Łakomy. Najlepsi zawodnicy i drużyny otrzymały z rąk Pani Wójt Pani Elżbiety Wróbel nagrody i dyplomy okolicznościowe. Wszyscy uczestnicy Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym otrzymali upominki i dyplomy.

Z wielką determinacją i dużym zaangażowaniem odbywał się ten turniej powiedziała Pani Wójt. Słowa podziękowania skierowała do policjantów z Kolbuszowej i do członków Automobilklubu Mieleckiego dziękując za pomoc w organizacji turnieju, przekazała wszystkim wydawnictwo książkowe pt. „Gmina Niwiska”