Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

BRD w mieście Przecławiu.

foto -BRD w mieście Przecławiu.
2010-04-24

Przecław otrzymał prawa miejskie. Obowiązki gospodarza Gminy Przecław i miasta Przecław objął Burmistrz Pan Wolanin. W związku z czym patronat nad Gminnym Ogólnopolskim Turniejem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym objął Urząd Miasta Przecław, który był też fundatorem nagród dla uczestników turnieju.

Od wczesnych godzin porannych na parkingu obok szkoły ustawiono tor rowerowy z przeszkodami oraz zaimprowizowano miasteczko ruchu drogowego. Dzieci przygotowywały się do sprawdzianu umiejętności jazdy na rowerze i znajomości znaków i przepisów drogowych.

Punktualnie o 9.oo rozpoczęto rozwiązywanie testów z przepisów drogowych. Uczestnicy mieli do rozwiązania test z 25 pytaniami jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru. W drugiej turze odbywała się jazda na rowerze po miasteczku drogowym połączonym z torem przeszkód.

Organizatorzy Automobilklub Mielecki, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji i nauczyciel Pan Piotr ustawili wspólnie jedenaście przeszkód i kilkanaście znaków drogowych. Rywalizacja miedzy poszczególnymi szkołami trzymała wszystkich do końca w napięciu.

W końcówce, czyli na rowerowym torze przeszkód lepsi okazali się gospodarze turnieju uczniowie z Przecławia. To oni zwyciężyli i zakwalifikowali się Turnieju Powiatowego w Mielcu. Gimnazjum w Przecławiu będzie reprezentowane przez Pawła Marszałka, Wiktora Weryńskiego i Dawida Halika. Najlepszą uczestniczką Turnieju została Marzena Szalwa z Dobrynina a najlepszym uczestnikiem uczeń ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Pana Dybskiego kask rowerowy i plecak szkolny.

Pozostali uczestnicy Gminnego Turnieju BRD otrzymali akcesoria rowerowe i pamiątkowe dyplomy. Turniej BRD w Gminie Przecław nabiera coraz to większych rozmiarów i cieszy się powodzeniem. Należy pamiętać, że nigdy nie jest za mało doświadczenia w jeździe na rowerze i znajomości przepisów drogowych – powiedział na zakończenie Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski.