Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny.

foto -Powiatowy Turniej Motoryzacyjny.
2010-04-26

W ostatnią sobotę kwietnia odbyły się kolejny już raz Eliminacje Ogólnopolskie Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego. Gospodarzem i współorganizatorem był Zespół Szkół Technicznych w Mielcu. Nad całością przebiegu Turnieju czuwał Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Mielcu na czele z jej Dyrektorem Panem Stanisławem Tomzą. Stronę organizacyjną Turnieju jak przystało na profesjonalistów przejął Automobilklub Mielecki wraz firmą „Targum”.

Na ten gorączkowy okres przedmaturalny zgłosiło się sześć szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Mieleckiego, zgłaszając 10 zespołów trzyosobowych w tym jeden składający się tylko z dziewcząt a drugi zespół był mieszany. Cieszy nas fakt że corocznie zwiększa się ilość szkół i przybywa nam uczestników w organizowanym turnieju – powiedział Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski. Uczniowie zmagali się z 20 pytaniami z przepisów ruchu drogowego, umiejętnością jazdy motorowerem oraz zaliczyć mieli konkurencję drużynową z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystko to odbywało się pod bacznym okiem sędziów sportowych, instruktorów i ratowników drogowych PZM z Automobilklubu Mieleckiego oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. Stwierdzono, że tegoroczny turniej stał na wysokim poziomie wiedzy z przepisów drogowych, dobrą jazdą motorowerem i doskonałym przygotowaniem z pierwszej pomocy przedmedycznej. Ukłon kierujemy do nauczycieli i opiekunów za dobre, wręcz wzorowe przygotowanie swoich podopiecznych, za ich zaangażowanie podczas trwania rywalizacji turniejowej. Słowa podziękowania i zaangażowania należą się samym bohaterom turnieju, uczniom przybyłym na Eliminacje Powiatowe. Oni godnie zaprezentowali swoje szkoły a były to następujące szkoły: II Liceum Ogólnokształcące, V Liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół z Radomyśla Wielkiego, Zespół Szkół im.prof.J.Groszkowskiego, Zespół Szkół CKR w Rzemieniu oraz gospodarze turnieju Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.

W wyniku ostrej i ciągle zmieniającej się rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła drużyna dziewcząt w składzie Burdzy Beata, Kluz Karolina i Perłowska Karolina z Zespołu Szkół RCK w Rzemieniu. Opiekunem grupy był Pan Leszek Hyczko. Drugie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół Technicznych w składzie Indyk Jarosław, Kiełbasa Michał i Kilian Grzegorz pod opieką Pana Jana Żali. Trzecie miejsce z niewielką stratą do prowadzących wywalczyła drużyna w składzie Gawron Aleksander, Mazur Robert i Pacholec Michał z II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Opiekunem był Pan Dariusz Mazur. Należy podkreślić że II LO po raz pierwszy brało udział w naszym turnieju. Najlepszymi uczestnikami Turnieju Motoryzacyjnego którzy rozwiązali bezbłędnie test z przepisów ruchu drogowego otrzymując maksymalną ilość punktów byli Aleksander Gawron z II LO i Kamil Góra z Zespołu Szkół im.prof.J.Groszkowskiego.

Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Automobilklub Mielecki. Zwycięska drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół RCK w Rzemieniu będzie reprezentować Powiat Mielecki na Wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnym 15 maja 2010 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie. Sympatycznym dziewczętom życzymy jak najlepszych sukcesów i dobrej jazdy na Turnieju Wojewódzkim. Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych dziękujemy za użyczenie własnych obiektów i auli oraz za wcielenie się w rolę gospodarza imprezy. Sędziom sportowym, ratownikom i instruktorom ratownictwa drogowego PZM z Automobilklubu Mieleckiego oraz Pani Beacie Kokoszka i Panu Pawłowi Hajnyczowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.