Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

KORCZYNA z akcentem mieleckim.

foto -KORCZYNA  z akcentem mieleckim.
2010-05-10

1 i 2 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana została w pierwszy długi majowy weekend w Korczynie koło Krosna. Teren pagórkowaty i bardzo malowniczy, dużo wspaniałych widoków i zieleni jak na tą porę roku przystało. Grupa sędziów sportowych i ratowników drogowych w osobach Jarosław Zatoński, Przemysław Zatoński, Krzysztof Dobosz, Dawid Latała, Michał Polak, Agata Ziółko, Weronika Baran i Klaudia Mądziel z powierzonego zadania wywiązała się dobrze. Wśród licznej grupy kierowców był nasz reprezentant, członek Automobilklubu Mieleckiego oraz kierowca Team Racing AUTOPART Mielec Grzegorz Dul.

Pierwszy start w 2010 roku i doskonały rezultat. Po pierwszym dniu, pierwszy w swojej klasie a drugi w klasie generalnej. Lepszy czas od naszego Grzegorza wykręcił jeden z pretendentów do mistrzowskiego tytułu Mariusz Stec. Drugi dzień i znowu szybkie dwa przejazdy naszego górala. Tylko pogoda zaczęła płatać figle. Mimo pogarszających się warunków przejazdy Grzegorza były bardzo dobre. Dzielnie w parku serwisowym wspierał Grzegorza jego kolega, były samochodowy Mistrz Podkarpacia Karol Ziółko. Ostatecznie w punktacji generalnej uplasował się na trzecim miejscu a w swojej klasie N+2000 jest pierwszy mając zgromadzonych 40 punktów. Nasz zawodnik został ogłoszony „czarnym koniem” 1 i 2 Rundy GSMP.

W najbliższym czasie od 21 do 23 maja w Cisnej rozegrane zostaną następne dwie Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Naszemu kierowcy życzymy by jego dobra passa trwała do końca rozgrywek. Sympatyków sportów samochodowych zapraszamy do Cisnej w czwarty majowy weekend.