Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Miasto Przecław lepsze od Mielca.

foto -Miasto Przecław lepsze od Mielca.
2010-05-11

W sobotę 8 maja został rozegrany kolejny Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rolę gospodarza wcieliła się Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu z jej dyrektorem Adamem Jastrzębiem i grupą nauczycieli.

Od wczesnych godzin zjeżdżali najlepsi uczniowie reprezentanci poszczególnych gmin z powiatu mieleckiego. Turniej BRD był sprawdzianem ze znajomości przepisów ruchu drogowego, umiejętności poruszania się rowerem po miasteczku drogowym i rowerowym torze przeszkód. Jedną z ważnych spraw a może i najważniejszą był sprawdzian umiejętności pomocy osobie poszkodowanej. Konkurencja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas trwania turnieju wypadła znakomicie. Widać że szkoły kładą znaczący nacisk na tą formę pomocy drugiej osobie.

W turnieju powiatowym swoje umiejętności zaprezentowało pięć drużyn gimnazjalnych i sześć szkół podstawowych. Poziom wiedzy uczestników z przepisów drogowych był dużym i miłym zaskoczeniem dla komisji. Bardzo dobrze radzili sobie przejeżdżając rowerem po miasteczku drogowym, natomiast rowerowy tor przeszkód składający się z 11 różnych elementów sprawnościowych stanowił problem za który trzeba było zapłacić punktami ujemnymi. Byli i tacy co bezbłędnie pokonali trudny tor jazdy. Dodatkową konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy.

Komisja bardzo wnikliwie i skrupulatnie oceniała uczestników turnieju. W końcowej rywalizacji do Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa z Przecławia w składzie Wilk Wojciech, Wojtaszek Konrad i Ćwik Rafał. Gimnazja będą reprezentowane przez następujących uczniów: Weryński Wiktor, Marszałek Paweł i Halik Dawid. Są oni uczniami Gimnazjum w Przecławiu a opiekunem jest Pan Piotr Sułek nauczyciel w obu tych szkołach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komisja Powiatowego Turnieju BRD pracowała w następującym składzie: Paweł Hajnycz i Mariusz Bieżyński Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Mariusz Barnaś, Bonifacy Jakubowski, Artur Smykla, Krzysztof Dobosz, Kamil Chmaj, Aleksander Gawron i Marcin Wróbel wszyscy z Automobilklubu Mieleckiego. Obowiązki Przewodniczącego Komisji sprawował Prezes Zarządu Klubu Grzegorz Stryjski. Za sprawną stronę organizacyjna należą się słowa uznania Panu Dyrektorowi Adamowi Jastrzębiowi i Panu Januszowi Kusakowi. Słowo „dziękujemy” należy skierować do Pana Edwarda Zielińskiego z Firmy TARGUM oraz innych osób wspierającym nasze turnieje.