Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Grzegorz Dul ponownie w czołówce...

foto -Grzegorz Dul ponownie w czołówce...
2010-05-25

W miniony weekend odbyła się III i IV runda GSMP Cisna 2010. Wśród 63 zawodników na starcie nie zabrakło członka AUTOMOBILKLUBU Mieleckiego Grzegorza Dula, jadącego w barwach AUTOPART Racing Team samochodem Mitsubishi Lancer EVO VIII w grupie N+2000.

Zawody rozgrywane w Cisnej uważane są za jedne z najbardziej wymagających dla startujących tam zawodników. Różnica wzniesień, duże przełamania w zakrętach oraz używane w żargonie zawodników „chopki” to nie lada wyzwanie tym bardziej że prędkości na niektórych odcinkach dochodzą do 200 km/h.

Pomimo wielkiej loterii pogodowej i wielu przygód startujących w pierwszym dniu zawody ukończyło 55 zawodników (63 na starcie) Sobota obfitowała w pożary samochodów, uderzenia w bariery , wypadnięcia z trasy , a także rozbicia szykany. Niedzielny wyścig przebiegał już bez większych komplikacji tylko raz został przerwany. Mieleckiemu kierowcy Grzegorzowi Dulowi udało się uzyskać świetny wynik. Zarówno w sobotniej jak i niedzielnej rundzie to II miejsce w swojej klasie i VII miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po czterech rundach GSMP 2010 zawodnik AUTOPART Racing Team prowadzi w grupie N+2000, a w klasyfikacji generalnej plasuje się na wysokim 4 miejscu. To świetny wynik zważywszy na fakt, że trzy miejsca przed nim to zawodnicy jadący w grupie Open+2000 autami mocniejszymi nawet o 200 koni. Gratulujemy mu osiągnięcia tak wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze starty w GSMP 2010.