Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

XXIII Turniej Wiedzy BRD

foto -XXIII  Turniej  Wiedzy  BRD
2010-06-04

Już po raz dwudziesty trzeci odbył się w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego szkół specjalnych. 12 maja 2010 roku na konkursowe zmagania do Mielca zjechały się drużyny z całego województwa podkarpackiego. Wraz z opiekunami przybyło 11 dwuosobowych drużyn z różnych placówek kształcenia specjalnego.

Uczestnicy Turnieju zmagali się z testami i znajomością przepisów drogowych oraz częścią praktyczną turnieju. W części praktycznej pod okiem sędziów z Automobilklubu Mieleckiego pokonywali rowerowy tor przeszkód. Panowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oceniali poprawność jazdy rowerem na zaimprowizowanym miasteczku drogowym. Ostatnim punktem turnieju były odpowiedzi ustne dotyczące znaków i przepisów drogowych. Poziom przygotowania uczestników do Turnieju był wysoki, wyłonienie zwycięzcy wymagało przeprowadzenie dogrywki zgodnie z Regulaminem Turnieju.

Najlepszym uczestnikiem XXIII Wojewódzkiego Turnieju BRD szkół specjalnych został Mateusz Szlachta z SOSW w Mielcu który odjechał rowerem otrzymując zarazem dużą porcje słodyczy. Drugie miejsce wywalczył uczeń Krystian Zając z SOSW a trzecie przypadło uczniowi z SOSW we Frysztaku Radosławowi Celusiakowi. Oni otrzymali łyżworolki, deskorolki, torby sportowe oraz słodycze. Pozostali uczestnicy otrzymali torby sportowe, sprzęt sportowy oraz słodycze. Nagrody ufundował WORD w Rzeszowie, oddział PZU w Mielcu oraz Automobilklub Mielecki.

W trakcie zmagań turniejowych uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli spektakl profilaktyczny dzieci z ZSS z Mielca oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników drogowych Automobilklubu Mieleckiego. Wśród zaproszonych gości był sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Adam Bałut, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mielcu Stanisław Tomza, członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Kurdziel, przedstawiciel PZU Daniel Pras, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Mielcu Zbigniew Kmieć oraz Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski. Zmaganiom turniejowym dopisała pogoda oraz atmosfera zdrowej rywalizacji. Kolejny raz udało się wdrożyć uczniów niepełnosprawnych do uczestnictwa w ruchu drogowym. Zdobyta wiedza i nabyte umiejętności zaowocują w niedalekiej przyszłości.