Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Festyn rodzinny z akcentami automobilklubowymi.

foto -Festyn  rodzinny  z  akcentami  automobilklubowymi.
2010-06-04

W niedzielne popołudnie na plac Armii Krajowej przybyły tłumy mieszkańców Mielca i okolic. Powiatowy Festyn Rodzinny obfitował w wiele przeróżnych atrakcji skierowanych zwłaszcza do najmłodszych. Duża grupa młodzieży zebrała się na schodach i holu RCK z rodzicami. Tam w napięciu i stresie oczekiwano na sprawdzenie wiadomości z przepisów ruchu drogowego. Z okazji Dnia Dziecka Automobilklub Mielecki i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji już kolejny raz zorganizowali egzamin na kartę motorowerową.

Chętnych do zdawania było bardzo dużo, podzielono na kilka mniejszych grup i przeprowadzano egzaminy testowe, sprawdzając znajomość przepisów ruchu drogowego. Ci, którzy prawie bezbłędnie rozwiązali test przeszli do drugiej części egzaminu, jazdy motorowerem na wyłączonej z ruchu i zamkniętej części ulicy Alei Niepodległości. Kolejny raz przeprowadzony egzamin na kartę motorowerową pokazuje nam wszystkim, nie tylko tym którzy egzaminowali ale i rodzicom swoich pociech, opiekunom że nieznajomość przepisów i zasad ruchu drogowego przez ich dzieci nie może być podstawą do wydania jakiejkolwiek karty.

Należy dołożyć wszelkich starań aby w znacznym stopniu poprawić zdawalność na kartę motorowerową z przepisów ruchu drogowego. Sama młodzież jest mało odpowiedzialna a rodzice są przekonani że ich pociechy znają dobrze przepisy drogowe.

Zdawalność testów z przepisów ruchu drogowego podczas festynu rodzinnego przedstawiła się w następujący sposób: przystępujących do egzaminu testowego z przepisów ruchu drogowego było 104 osoby, testy zaliczyło tylko 17 osób i one to zostały dopuszczone do jazdy motorowerem co stanowi około 16,4 % wszystkich zdających.

Dwa dni wcześniej przedstawiciele Automobilklubu Mieleckiego wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego byli w jednym Gimnazjum w Gminie Mielec i tam egzamin wypadł jeszcze gorzej. Na 62 osoby zdające tylko jedna zaliczyła test poprawnie i została dopuszczona do jazdy motorowerem. Apel więc do rodziców, aby mogły Wasze pociechy poruszać się bezpiecznie po drogach publicznych motorowerami lub rowerami dołóżcie starań w lepsze ich przygotowanie i poznanie przepisów i zasad ruchu drogowego. Tym samym zapobiegniemy i unikniemy wielu wypadków z udziałem dzieci i nie tylko.