Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

W Automobilklubie też się szkolą.

foto -W Automobilklubie też się szkolą.
2010-07-09

Automobilklub Mielecki posiada w swoich strukturach grupę osób zajmujących się sportami samochodowymi a konkretnie bezpieczeństwem zawodów sportowych i sędziowaniem. Nie trzeba nikomu wmawiać że podstawą dobrych zawodów jest odpowiednie bezpieczeństwo imprezy, dobór sędziów i satysfakcjonujące wyniki uzyskane przez startujące załogi.

Odpowiednie przeszkolenie poprawnego taśmowania stref niebezpiecznych odbył Krzysztof Dobosz. Brał on udział w szkoleniu organizowanym przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie. W ostatnich dniach czerwca Zarząd Automobilklubu Mieleckiego przeprowadził szkolenie kandydatów na sędziego sportu samochodowego kl. II. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały się między innymi przy użyciu symulatora bezpiecznej jazdy a prowadzili je sędziowie z I klasą licencji. W ostatni dzień czerwca przeprowadzono sprawdzian wiadomości kandydatów na sędziego sportu samochodowego.

Oprócz kandydatów z Kolbuszowej i Stalowej Woli egzaminowi sprawdzającemu poddali się członkowie Automobilklubu Mieleckiego. Licencję sędziego klasy II uzyskała Weronika Baran, Klaudia Mądziel, Marcelina Marcićkiewicz, Justyna Rzegocka, Wacław Baran, Krzysztof Krawczyk i Marcin Wróbel. Trzy osoby z tego grona posiadają już uprawnienia ratownika drogowego PZM. Wszystkim nowym sędziom gratulujemy i życzymy jak najlepszych sędziowań podczas wielu imprez samochodowych.