Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

19 Rajd Rzeszowski

foto -19 Rajd Rzeszowski
2010-08-22

Rajd Rzeszowski to jedna z najbardziej obsadzonych imprez samochodowych w Polsce. Wystartowało około 140 najlepszych kierowców. Zwycięzcą 19 Rajdu Rzeszowskiego został Bryan Bouffier i Xsavier Paneseri, po raz kolejny odebrali statuetki Platinum dla najlepszej załogi RSMP.

Rzeszowska eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski była bardzo emocjonująca i zaskakująca. Rywalizacja w czołówce toczyła się pomiędzy Kajetanowiczem z Baranem na Subaru Imprezie, Sołowiowem na Fordzie Fiesta i Bouffier z Panserim na Peugeocie 207. Zwycięsko wyszedł jednak ten trzeci Bouffier.

W sobotnim Pucharze Polski wystartował mielecki kierowca Grzegorz Dul jednak przedwcześnie zakończył swój debiut. Wypadł z trasy uszkadzając swój samochód i nie dokończył dalszej jazdy. Natomiast mielecka grupa sędziów i ratowników spisała się znakomicie. Powierzone zadanie wykonali wzorowo zabezpieczając wyznaczone odcinki.

Miejmy nadzieję że w przyszłym roku też wystąpią w roli sędziów z innymi obowiązkami a nasz „rajdowy rodzynek” Grzegorz zapisze pierwszy sukces w tak poważnej imprezie jak Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski.

autorem zdjęć jest Krzysztof Dobosz