Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Plenerowa impreza w Ropczycach.

foto -Plenerowa impreza w Ropczycach.
2010-08-23

„ SOLIDARNI – KONCERT 3 POKOLEŃ „ 8 sierpień 2010

Tydzień bez wypadków oraz Solidarni Trzech Pokoleń to wielka plenerowa impreza. Impreza charytatywna na ropczyckim stadionie MOSiR, której celem było przypomnienie o trzydziestoleciu powstania Solidarności oraz pomoc powodzianom i ich rodzinom. Licytacja gadżetów i publikacji z której pieniądze przeznaczone zostały na zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez żywioł.

Gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak, Wanda i Banda, Maciej Wisławski oraz zespół Press z Lublina.

Wszyscy chętni mogli zdawać egzamin na kartę motorowerową oraz nauczyć się udzielać pierwszej pomocy na fantomach. To wszystko za sprawą grupy ratowników i członków Automobilklubu Mieleckiego. Przy wydatnej pomocy policjantów z Komendy Policji w Ropczycach można było przeprowadzić egzamin na kartę rowerową i motorowerową.

Przy wykorzystaniu miasteczka mobilnego szybko i sprawnie zbudowano rondo i ścieżkę rowerową wraz z przejściami dla pieszych, zainstalowano także sygnalizator świetlny. Egzamin teoretyczny zdawano przed komisją złożoną z trójki policjantów z ropczyckiej drogówki natomiast egzaminem praktycznym zajęli się Bonifacy Jakubowski, Grzegorz Stryjski, Krzysztof Dobosz, Kamil Chmaj przedstawiciele Automobilklubu Mieleckiego.

Prezentacją sprzętu ratowniczego oraz pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zajęli się Krzysztof, Kamil i Justyna.

Burmistrz Miasta Ropczyce Pan Bolesław Bujak spotkał się z członkami Automobilklubu Mieleckiego, osobiście dziękując za przybycie i zorganizowanie wspólnego egzaminu na kartę motorowerową, za czas i poświęcenie tej jakże cennej inicjatywie, pomocy powodzianom.