Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

X Jubileuszowy Rajd Mielecki

foto -X  Jubileuszowy  Rajd  Mielecki
2010-09-07

V Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego Polskiego Związku Motorowego jako Konkursowa Jazda Samochodem odbędzie się po raz dziesiąty w Mielcu.

Wystartujemy o godzinie 10.00 z przed Samorządowego Centrum Kultury. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę długości około 90 kilometrów. Trasa przebiegać będzie ulicami miasta Mielca i okolic.

W chwili obecnej występują duże utrudnienia drogowe, zatem należy zwrócić szczególną uwagę na jadące pojazdy. Chwilowo zamknięta będzie ulica Niepodległości od skrzyżowania z ul. Kusocińskiego do Biernackiego w godzinach od 7.00 do 17.00.

Samochody biorące udział w X Jubileuszowym Rajdzie Mieleckim będą posiadały numery startowe z odpowiednim logo tych zawodów, muszą poruszać się po drogach publicznych i nie tylko zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Na niesfornych kierowców za niesportowe zachowanie się na drodze czekać będą kary do wykluczenia z zawodów włącznie. Panowie policjanci też będą zwracać uwagę na zachowanie się wszystkich użytkowników dróg.

Start o godzinie 10.00 i przejazd poszczególnych załóg na miejsca prób sportowych.

Próby te będą zlokalizowane:

  • na boisku MOSiR-u – próba „TARGUM”,
  • na Osiedlu Rzochów,
  • obok salonu meblowego firmy BRW w SSE, /Tam zaplanowana jest meta lotna na próbie./
  • dworzec PKS, próba widowiskowa „BASCO”.
  • na ulicy Alei Niepodległości, ostatnia próba sportowa „AUTOPART” . / Próba ta nie mogła być rozegrana na ulicy Kwiatkowskiego ze względu na obowiązujące objazdy wynikłe z przeprowadzanych remontów naszych ulic i dróg./>

Podsumowanie, wręczenie nagród i zakończenie X Jubileuszowego Rajdu Mieleckiego odbędzie się na boisku MOSiR.

Patronat nad Jubileuszowym Rajdem Mielecki objęła Pani Krystyna Skowrońska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent Miasta Mielca oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Pan Marek Paprocki. Gośćmi honorowymi będą Maciej Wisławski i przedstawiciele Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.

Dla naszych najmłodszych mieszkańców Mielca czekają mini konkursy z nagrodami pocieszenia a dla starszych udostępniony zostanie symulator dachowania i symulator pasów bezpieczeństwa. To wszystko czekać będzie na Państwa na placu AK od godzin przedpołudniowych.

Jednocześnie jako organizatorzy zwracamy się z prośbą o zachowanie porządku i najdalej idącego bezpieczeństwa dzieci i ich opiekunów. A wszystkich zmotoryzowanych przepraszamy za niedzielne utrudnienia w przemieszczaniu się po naszym mieście.

 

Apel do mieleckich kierowców.

Prosimy aby w przeddzień imprezy tj. w sobotę i w dniu imprezy 12 września od godziny 6.00 nie parkowali i zostawiali swoich samochodów na parkingu obok dworca PKS w Mielcu. Będzie tam zorganizowana widowiskowa próba sportowa. Pozostawione na parkingu samochody uniemożliwią rozegranie konkurencji a to może przyczynić się do odwołania całego Rajdu Mieleckiego. Za zrozumienie dziękujemy.

 

Dla uczestników KJS 2010 Mielec przygotowaliśmy trasy prób i regulamin materiały do pobrania od poniższymi linkami

Regulamin_uzupełniający_KJS_2010.pdf
MOSiR_Sz11.jpg
MOSiR_Sz16.jpg
inwestor.jpg
BRW.jpg
PKS.jpg
Plac_AK.jpg