Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Tytuły i Puchary zostały rozdane.

foto -Tytuły i Puchary zostały rozdane.
2010-12-24

Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego przyznał i rozdał najlepszym kierowcom tytuły i puchary za rok 2010.

W Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie 11 grudnia 2010 roku odbyła się uroczysta Gala Sportu Samochodowego na której to wręczono 248 pucharów za tytuły Mistrzowskie i zdobyte miejsca. Dyscyplina Sportu Samochodowego składa się z 5 konkurencji takich jak Rajdy, Rallycross, Rajdy Terenowe, Wyścigi i Wyścigi Górskie które rozgrywane są w randze Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Oprócz tego podczas uroczystej gali została uhonorowana trójka najlepszych załóg rywalizujących w Konkursowej Jeździe Samochodem jako cyklu Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów w 2010.

W ten sposób rozdano puchary za: Puchar Polski Automobilklubów i Klubów, Rajdowy Puchar Polski – RPP, Motointegrator Gravel Cup, Puchar Clio Cup – PCC, Puchar Polski Rallycross – PPRC, Wyścigowy Puchar Polski – WPP, Wyścigowy Super Puchar, Porsche GT3 Cup Trophy, KIA Cee’d Lotos Cup, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski – RSMP, Mistrzostwa Polski Rallycross – MPRC, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych – RMPST, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – GSMP oraz Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski – WSMP /Sprinty + Endurance/. Puchary dla najlepszych z najlepszych wręczali Członkowie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego a szarfy biało - czerwone z tytułami Mistrzowskimi wręczał Dyrektor Biura Sportu i Marketingu ZG PZM Arkadiusz Sąsara.

Na uroczystej Gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Podkarpacia. W śród zaproszonych gości znalazł się mielcznin kierowca rajdowy Członek Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Dul. Odebrał okazały puchar i szarfę biało -czerwoną za tytuł Mistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie N z 2010 rok. W tej klasie I Wice Mistrzem Polski został Michał Sowa z Automobilklubu Lubelskiego a II Wice Mistrzem Polski został Wojciech Bełtowski z Automobilklubu Krakowskiego. W klasie N w 13 Rundach startowało 23 zawodników z całej Polski i kilku zawodników zagranicznych. Grzegorz Dul jako członek Automobilklubu Mieleckiego reprezentował Autopart Racing Team z Mielca. W trakcie roku zdobył licencje rajdową i uczestniczył w Rajdzie Rzeszowskim startując w Rajdowym Pucharze Polski. Warszawska Gala Sportu samochodowego zakończyła sezon 2010.

Podsumowania dokonano także w Okręgu Podkarpackim PZM. 19 grudnia w Wyższej Szkole Zarządzania w Rzeszowie dokonano całorocznego podsumowania 2010 roku. Uczestniczyły władze samorządowe województwa i miasta Rzeszowa, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji, wójtowie i burmistrzowie, sponsorzy, zaproszeni goście i liczna grupa zawodników. Były odznaczenia, wyróżnienia, dyplomy i puchary dla najlepszych. Automobilklub Mielecki reprezentowali Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski, Łukasz Kierys, Ryszard Chlebowski i Krzysztof Dobosz.

Zaproszenie otrzymał także Mistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski Grzegorz Dul. Z przyczyn osobistych nie mógł wziąć udziału w podsumowaniu sezonu na Podkarpaciu. Specjalną nagrodę – wyróżnienie odebrał w imieniu Grzegorza Dula kolega klubowy Łukasz Kierys. Załoga Kierys – Chlebowski reprezentująca Automobilklub Mielecki w Konkursowej Jeździe Samochodowej Mistrzostwach Strefy Wschodniej w klasie 1300 cm w 2010 roku wywalczyła tytuł II Wice Mistrza Strefy Wschodniej otrzymując pamiątkowe puchary i dyplomy. W klasyfikacji Mistrzostw Okręgu PZM w Rzeszowie znalazła się tuż za podium, na czwartym miejscu ulegając załodze Wołoszyn Artur i Dobek Paweł z Automobilklubu Rzeszowskiego.

Postanowienia Regulaminu KJS nie pozwoliły naszej załodze wywalczyć trzeciego miejsca w Okręgu. Była także okazja spotkać się i porozmawiać ze swoimi kolegami i rywalami z tras KJS-u. W Okręgu Rzeszowskim PZM uznano rok 2010 jako rok sukcesów i niespodzianek.