2011-01-23 Ferie z Automobilklubem.

ALT Ferie z Automobilklubem.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 20 stycznia 2011 roku corocznie jeden dzień ferii zostaje "zarezerwowany" dla Automobilklubu Mieleckiego. Wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji zorganizowano Ferie z Automobilklubem. Do współpracy zaproszono Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W sali bocznej hali MOSiR ustawiono mobilne miasteczko ruchu drogowego gdzie przeprowadzano egzamin na kartę rowerową. Był to ukłon w stronę najmłodszych naszych pociech. Zbliżająca się wiosna i w perspektywie wakacje pozwoliły by na bezpieczne wyjazdy rowerem poza miasto. Jednak najmłodsi wybrali bezstresowe ferie domowe. Tylko kilkoro dzieci wraz z rodzicami przybyło na tego typu rozrywkę. Dzieciaczki mogły wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego przed komisją egzaminacyjną i samymi rodzicami, Jeździć po miasteczku ruchu drogowego i zapoznać się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz organizatorów i współorganizatorów w przeprowadzeniu Ferii z Automobilklubem zaangażowani byli nowo przyjęci członkowie, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, którym to dziękujemy. Dziękujemy rodzicom dzieci przybyłych na Ferie z Automobilklubem. Za poświęcony czas i zaangażowanie serdecznie dziękujemy Panom Grzegorzowi Watraczowi i Pawłowi Hajnyczowi z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mielcu, Panom Zygmuntowi Kołodziejowi i Witoldowi Pierogowi z MOSiR, Dyrekcji Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz ratownikom, sędziom i członkom Automobilklubu Mieleckiego.