Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Grzegorz Dul w zimowym rajdzie na Litwie

foto -Grzegorz Dul w zimowym rajdzie na Litwie
2011-02-04

Świetnie spisał się team rajdowy AUTOPART w składzie kierowca Grzegorz Dul i pilot Łukasz Włoch podczas rajdu Halls Winter Rally 2011 w miejscowości Utena na Litwie. W końcowej klasyfikacji generalnej zajęli wysoką 22 lokatę oraz 13 miejsce w grupie N

Kliknij [czytaj więcej] zobacz FILM i zdjęcia z rajdu.

kliknij obejrzyj FILM

Do rajdu zgłosiło się 104 załogi a do mety dojechało jedynie 68 . Świadczy to o dużym stopniu trudności i prawdziwych warunkach zimowych. Na trasie rajdu kierowcy napotykali wąskie, oblodzone odcinki ze szczytami. Przejeżdżali leśnymi dróżkami i szerokimi ulicami przez centrum miasta. Prędkości osiągane w takich warunkach dochodziły do 170 km/h.

Rajd na Litwie jest bardzo popularny i pomimo bardzo ostrej zimy na całej trasie zawodników dopingowały tysiące kibiców. Dodać należy, że AUTOPART team był najlepszy z pośród polskich załóg. Grzegorz Dul wspomina ten rajd jako bardzo wymagający i trudny. Pierwszy raz jechałem na oponach z kolcami i to na rajdzie. Dla niedoświadczonego kierowcy było to bardzo dużym wyzwaniem, miał więc okazję oswoić się z jazdą po lodzie oraz zmierzyć z najlepszymi kierowcami rajdowymi Litwy i Łotwy.

Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz jest w dobrej formie, osiągając na mecie tak wspaniały wynik. Nabiera doświadczenia w trudnych warunkach zimowych, kiedy jest zupełnie inna specyfika jazdy. Będzie mu to potrzebne podczas zmagań w rajdzie Baltic Lotos , gdzie już w lutym rozpocznie się pierwsza eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011.