Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

8 Rajd Galicja z obsadą mieleckich sędziów i ratowników

foto -8 Rajd Galicja z obsadą mieleckich sędziów i ratowników
2011-04-24

Niedziela Palmowa to czas przygotowań do obchodów Świąt Wielkanocnych. Dla kierowców walczących o palmę pierwszeństwa w Mistrzostwach Podkarpacia to była ostra rywalizacja podczas 8 Rajdu Galicji w Kolbuszowej. W niedzielę tą rozegrano Konkursową Jazdę Samochodem po powiecie kolbuszowskim.

Do imprezy zgłoszono 24 załogi, odbiór administracyjny przeszło 18 i tyle samo wystartowało. Jednak trudy pokonywania prób sportowych dały znać kierowcom i ich samochodom. Do mety dojechało i zostało sklasyfikowanych 14 zespołów. Uczestnicy KJS-u mieli do pokonania trasę długości 80 kilometrów na której to zlokalizowanych było 10 prób sportowych.

Start i meta znajdowały się na stadionie w Raniżowie. Dwie próby sportowe z metą lotną odbywały się na wyłączonej z ruchu drodze gminnej z obsadą sędziów i ratowników mieleckiego Automobilklubu. Kierownikiem próby, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i sprawny przebieg zawodów był Michał Polak, starterem Dawid Latała a kierownikiem PKC-u Krzysztof Dobosz. Ponadto próbę zabezpieczali Wacław Baran, Agata Ziółko, Krzysztof Krawczyk, Piotr Ogorzałek, Damian Kilian, Mateusz Machnik i Tomasz Ryczek.

Inną próbą sportową znajdującą się na parkingu Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej kierował Przemysław Zatoński a sędzią PKC-u była Marcelina Marcićkiewicz. Nad całością 8 Rajdu Galicja czuwał Zespół Sędziów Sportowych pod przewodnictwem Grzegorz Stryjskiego, członków Wiesława Dymińskiego z Krosna i Adama Gnata z Kolbuszowej zatwierdzonych przez Okręgową Komisję Sportów Samochodowych w Rzeszowie.

W klasie 2 samochodów do 1300 cm pojemności startowała Oplem Astra załoga mieszana Tomasz Pasternak kierowca z AK Rzeszowski i pilot Ryszard Chlebowski z Automobilklubu Mieleckiego. Impreza ciekawa, odbywająca się w doskonałych warunkach pogodowych i przyjaznej atmosferze zawodniczej.