2011-04-24 Turniejowe zmagania w Gminie Niwiska

ALT Turniejowe zmagania w Gminie Niwiska

Kwiecień to miesiąc eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na terenie gminy Niwiska organizatorem kolejny już raz jest Szkoła Podstawowa w Przyłęku przy współpracy z Mieleckim Automobilklubem.

Do Turnieju przystąpiło trzy drużyny z Gimnazjum w Niwiskich oraz siedem szkół podstawowych z niwiskiej gminy. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie z Niwisk w składzie Piotr Zasowski, Konrad Haracz i Mateusz Haptaś. W nagrodę otrzymali sprzęt sportowy i kwalifikację do turnieju powiatowego w Kolbuszowej.

Wśród gimnazjalistów zwyciężyła druga drużyna z Niwisk, Marcin Krasoń, Andrzej Łakomy i Dawid Saj. Będą reprezentowali Gimnazjum w Niwiskich na eliminacjach powiatowych BRD. Andrzej Łakomy z Gimnazjum i Hubert Mazur ze Szkoły Podstawowej w Trześni zostali najlepszymi uczestnikami Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczestnicy pod okiem policjantów z Komendy Policji w Kolbuszowej i Prezesa Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjskiego rozwiązywali testy, natomiast ustawieniem miasteczka i rowerowego toru przeszkód zajęli się Bonifacy Jakubowski, Bogdan Durej, Krzysztof Dobosz, Damian Kilian, Tomasz Ryczek, Mateusz Machnik i Piotr Ogorzałek.

Za pomoc i sprawne przeprowadzenie Gminnego Turnieju Dyrektor Szkoły Pani Joanna Trelka podziękowała przedstawicielom Automobilklubu przekazując na ręce Prezesa pamiątkowe ilustrowane encyklopedie motocykli i samochodów.