2011-04-25 Eliminacje do Powiatowego Turnieju BRD dobiegają końca

ALT Eliminacje do Powiatowego Turnieju BRD dobiegają końca

W ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym trwały rozgrywki na szczeblu Gminy Wiejskiej Mielec. Organizatorem był Zespół Szkół w Woli Mieleckiej. Do eliminacji zgłosiło się dwa zespoły gimnazjalne, jeden z Chorzelowa a drugi wystawili gospodarze Gimnazjum w Woli Mieleckiej. Szkoły Podstawowe były reprezentowane przez uczniów z Rzędzianowice, Podleszan, Książnic i Woli Mieleckiej.

Zgodnie z Regulaminem Turnieju wszyscy uczestnicy musieli zmagać się z 25 pytaniami z przepisów ruchu drogowego. Gimnazjaliści mieli trzy możliwe odpowiedzi do wyboru, natomiast młodsi koledzy z podstawówki tylko jedną odpowiedź prawidłową do zaznaczenia. Jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód to gra losowa. Poprawna i bezbłędna jazda to szansa na lepszy wynik i awans do Turnieju Powiatowego.

Gminę Wiejską Mielec 7 maja 2011 roku będzie reprezentowało Gimnazjum w Woli Mieleckiej w składzie Lączak Hubert, Szostek Marek i Wójcik Piotr oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rzędzianowicach – Tetlak Radosław, Mysona Krzysztof i Bieniek Michał. Najlepsze drużyny uczestniczące w Gminnym Ogólnopolskim Turnieju BRD otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Tym samym Bonifacy Jakubowski, Mariusz Barnaś i Grzegorz Stryjski zakończyli eliminacje do Turnieju Powiatowego w 2011 roku. Był to wyjątkowy okres dla członków Automobilklubu Mieleckiego odpowiedzialnych za zorganizowanie i przeprowadzenie licznych eliminacji.

7 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mielcu finał powiatowy BRD. Najlepsza drużyna szkół podstawowych w powiecie spotka się już 11 maja w Tarnobrzegu na finale wojewódzkim, natomiast finał wojewódzki dla gimnazjów odbędzie się 18 maja w Jaśle.