Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

1 i 2 runda GSMP w Korczynie.

foto -1 i 2 runda GSMP w Korczynie.
2011-05-02

Na przełomie kwietnia i maja odbyły się dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Korczynie. Kompletem zwycięstw Mariusza Steca zakończył się pierwszy weekend zmagań w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Niedzielna część 8 Wyścigu Górskiego Prządki liczyła tylko jeden podjazd treningowy oraz dwa biegi wyścigowe. O 13:30 wystartowali do pierwszego podjazdu wyścigowego, który już po kwadransie musiał zostać przerwany z powodu gwałtownych opadów deszczu w górnej partii trasy. Z mieszanym stanem nawierzchni najlepiej poradził sobie Mariusz Stec. W drugim podjeździe wyścigowym nawierzchnia nieco przeschła ale przed metą wciąż pozostawała mocno wilgotna. Stec zaryzykował i pewnie zwyciężył, powiększając przewagę nad kolejnym zawodnikiem do ponad czterech sekund. Druga pozycja, podobnie jak w sobotę, przypadła w udziale Rafałowi Grzesińskiemu, najszybszemu w N+2000.

Nasz zawodnik Grzegorz Dul po sobotnich zmaganiach w klasyfikacji generalnej znajdował się na bardzo dobrym 6 miejscu. W drugim dniu startów nastąpiła awaria skrzyni biegów która to uniemożliwiła naszemu kierowcy udział w zawodach. Nie został sklasyfikowany a tym samym pozbawiony punktów liczonych do mistrzostw.

Jesteśmy mocno przekonani i wierzymy że nasz Mistrz pokona wszystkie trudności i nadrobi stracone punkty. Najbliższe zawody 17 -19 czerwca w Limanowej to 3 i 4 Runda GSMP.