2011-05-08 Szkoła Podstawowa z Łączek Brzeskich i Gimnazjum w Przecławiu w Finale Wojewódzkim BRD

ALT Szkoła Podstawowa z Łączek Brzeskich i Gimnazjum  w Przecławiu w Finale Wojewódzkim BRD

Zakończone zostały eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych na terenie Powiatu Mieleckiego.

Organizatorami Powiatowego Turnieju BRD był Powiat Mielecki, Gmina Miejska Mielec, Automobilklub Mielecki, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz gospodarze turnieju Szkoła Podstawowa Nr 3 w Mielcu. Zgłoszonych zostało po siedem drużyn szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przy nie najlepszej pogodzie ale z dużą wolą walki rozegrano ostatnią eliminację i rozdano przepustki do Turnieju Wojewódzkiego.

Powiat Mielecki w kategorii Szkół Podstawowych na Turnieju Wojewódzkim w Tarnobrzegu 11 maja będzie reprezentowała Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich w składzie: Paweł Bryk, Mateusz Bryk i Paweł Lipiór.

Natomiast w kategorii Gimnazjów Powiat Mielecki będzie reprezentowało Gimnazjum w Przecławiu w składzie: Wojtaszek Konrad, Weryński Wiktor i Kociołek Kamil.

Oba te zespoły pracowały pod okiem nauczyciela Pana Piotr Sułka. Turniej Wojewódzki BRD dla szkół gimnazjalnych odbędzie się 18 maja w Jaśle. Obu drużynom życzymy wspaniałych wyników i awansu do Turnieju Centralnego BRD.

Podczas sobotnich zmagań turniejowych w kategorii szkół podstawowych na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie Michał Kruczek, Cezary Bober i Mateusz Hołowiński a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 reprezentowana przez Piotra Ździebło, Michała Kozika i Michała Gancarczyka.

Piotr Ździebło jako jedyny rozwiązał bezbłędnie test z przepisów ruchu drogowego uzyskując maksymalną ilość punktów 25, Cezary Bober i Mateusz Bryk popełnili po jednym błędzie, otrzymując indywidualne nagrody rzeczowe.

Wśród gimnazjalistów ze stratą tylko jednego punktu z testów za Gimnazjum w Przecławiu uplasowało się Gimnazjum nr 3 z Mielca w składzie Arek Bystrek, Mateusz Krzysztofik i Szymon Wałek, trzecie miejsce przypadło Rajmundowi Pietryce, Rafałowi Skibie i Maciejowi Sączawie z Gimnazjum w Tuszowie Narodowym.

Najlepszymi gimnazjalistami turnieju rozwiązując testy z przepisów byli Ćwieka Łukasz z Radomyśla Wielkiego, Rajchel Oskar z Gimnazjum nr 2 i Weryński Wiktor z Gimnazjum w Przecławiu, otrzymując też nagrody rzeczowe.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Przedsięwzięcie turniejowe finansowane było przez Gminę Miejską Mielec, Powiat Mielecki, Automobilklub Mielecki i Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu.

Automobilklub Mielecki w imieniu organizatorów dziękuje uczestnikom i opiekunom drużyn startujących w Turnieju, Panu Adamowi Jastrzębiowi Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3, panom policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego KPP, Powiatowi Mieleckiemu, Gminie Miejskiej Mielec, członkom i ratownikom Automobilklubu Mieleckiego za przygotowanie i realizację wspaniałej idei jakim są imprezy i turnieje bezpieczeństwa drogowego.