Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

MIELECKI DZIEŃ DZIECKA

foto -MIELECKI   DZIEŃ    DZIECKA
2011-05-22

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbędzie się 29 maja wielka impreza plenerowa na Placu AK w Mielcu.

Już od godzin południowych będzie można pobujać się na trampolinie, pozjeżdżać na zjeżdżalniach lub innych atrakcjach ustawionych na wyłączonej z ruchu kołowego Alei Niepodległości.

Dla młodzieży starszej, gimnazjalnej chcącej sprawdzić swoje wiadomości z przepisów ruchu drogowego i umiejętności jazdy na skuterze lub motorowerze odbędzie się egzamin na kartę motorowerową.

Członkowie Automobilklubu ieleckiego, Sekcja Ratowników Drogowych PZM wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji włączają się do tej akcji.

Przeprowadzony zostanie sprawdzian testowy wielokrotnego wyboru z wiadomości przepisów ruchu drogowego w sali Samorządowego Centrum Kultury.Trzeba będzie udzielić poprawnej odpowiedzi na 20 pytań.

Jazda sprawnościowa odbędzie się na ulicy z wykorzystaniem znaków i sygnałów drogowych. Do jazdy praktycznej zostaną dopuszczone takie osoby które posiadają umiejętności jazdy skuterem bądź motorowerem.

Będzie także można skorzystać z porad ratowników drogowych, poćwiczyć sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

UWAGA!!!
Młodzież uczestnicząca w egzaminie powinna mieć skończone 13 lat, legitymację szkolną, zgłosić się z rodzicem lub prawnym opiekunem posiadającym dokument tożsamości oraz wypełnić stosowne oświadczenie.

Wszystko to zaplanowane jest na godzinę 15.oo już 29 maja 2011 roku.