Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Festyn rodzinny z kartą motorowerową

foto -Festyn  rodzinny z kartą motorowerową
2011-06-05

Corocznie od kilku już lat organizowany jest festyn z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczął się występami dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z Samorządowego Centrum Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Publiczność miała okazję podziwiać małych artystów, zarówno pod względem występów taneczno-muzycznych jak i wymyślnych kreacji scenicznych.

Dla starszej młodzieży zorganizowano egzamin na kartę motorowerową. Gimnazjaliści z Powiatu Mieleckiego chcący sprawdzić swoje umiejętności jazdy na skuterze lub motorowerze oraz wiadomości z przepisów o ruchu drogowym mieli ku temu doskonałą sposobność. Jazda sprawnościowa z wykorzystaniem znaków i sygnałów drogowych odbyła się na wyłączonej z ruchu kołowego Alei Niepodległości.

Do naszej akcji włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji podkomisarz Grzegorz Watracz, aspirant sztabowy Adam Gnat, młodszy aspirant Paweł Hajnycz, członkowie i ratownicy drogowi Automobilklubu Mieleckiego, Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz mielecka firma „TARGUM”. Blisko stuosobowa grupa gimnazjalistów poddana została egzaminowi teoretycznemu.

Znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego pokazała że gimnazjaliści to grupa mało odpowiedzialna i mało konsekwentna w swoich poczynaniach. Tylko co czwarty zdający mógł przystąpić do drugiej tury czyli jazdy sprawnościowej.

Pod bacznym okiem Bonifacego Jakubowskiego, Grzegorza Stryjskiego Prezesa Klubu, Bogusława Dureja, instruktora ratownika Michała Polaka, ratowników Krzysztofa Dobosza, Piotra Ogorzałka, Tomasza Ryczka, Mateusza Machnika, Wojciecha Daniela, Marcina Dziekana, Damiana Kiliana przeprowadzono jazdę sprawnościową, którą i tak nie wszyscy pozytywnie zaliczyli.

Zbliżające się wakacje niech będą bezpieczne dla dzieci i ich rodziców, pełne rozwagi i przemyśleń dla tych którzy nie posiadają jeszcze takich uprawnień.