2011-08-19 Grunt to rodzinka.

ALT Grunt to rodzinka.

Konkursy, zabawy, pokazy, występy młodych artystów i koncert szantowego zespołu Klang wypełniły program niedzielnego pikniku „Grunt to rodzinka”. Pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Draconica zakończył imprezę. Dla starszych swoje pokazy przygotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Centrum Edukacji i Ratownictwa Dream-Team, którzy z mieleckimi strażakami zademonstrowali akcję ratowania ofiar wypadku samochodowego. Członkowie Automobilklubu Mieleckiego przeprowadzili egzamin na kartę motorowerową.

To jedna z ostatnich okazji podejścia do darmowego sprawdzianu, ponieważ planowana jest zmiana w przepisach, która przewiduje opłaty za taki egzamin - informował Grzegorz Stryjski, prezes Automobilklubu Mieleckiego.

Na zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego z sygnalizacją świetlną można było popróbować swoich sił jeżdżąc na motorowerze lub skuterze. Okres wakacyjny, wyjazdy do znajomych i na obozy pokazał że młodzież jeszcze wypoczywa. Kilkudziesięcioosobowa grupa zmierzyła się z testami na kartę motorowerową. Kilkoro z nich przeszło sprawdzian pisemny pozytywnie.

Jazda na skuterze nie przedstawiała wielu problemów, jak sami mówili mieli sporo czasu na ćwiczenia u znajomych, kolegów czy przyjaciół. Wakacyjny egzamin na kartę motorowerową zaliczyli pozytywnie.