Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Piknik dożynkowy.

foto -Piknik dożynkowy.
2011-08-19

Burmistrz Przecławia i Przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu zapraszali swoich mieszkańców na coroczne święto plonów. Miasto i Gmina Przecław obchodziło swoje święto. Przez dwa świąteczne sierpniowe dni mieszkańcy mogli oglądać pokazy młodych artystów i śpiewaków, brać udział w zabawach i konkursach wraz ze swoimi pociechami. Było w czym wybierać.

Najmłodsi korzystać mogli z dmuchańców, zjeżdżalni, trampolin i różnych ciekawostek rozrywkowych. Wśród rozrywek można było popróbować sił na miasteczku ruchu drogowego jeżdżąc rowerem lub motorowerem. Mobilne miasteczko drogowe wyposażone w sygnalizację świetlną, rondo, przejścia dla pieszych i znaki drogowe miało swoich miłośników.

Dla średniaków czyli młodzieży która skończyła 13 lat przeprowadzono sprawdzian na wakacyjną kartę motorowerową. To jedna z ostatnich okazji skierowana do młodzieży, bezpłatny sprawdzian na kartę motorowerową. Były konkursy i zabawy. Członkowie Automobilklubu Mieleckiego służyli radą i pokazem udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Piotrek, Mateusz czy Krzysiek młodzi ratownicy drogowi musieli bardzo cierpliwie odpowiadać najmłodszym na zadawane pytania.

Były wspólne rodzinne ćwiczenia na fantomach. Z dużą uwagą słuchano w jaki sposób można pomóc osobie rannej lub oczekującej pomocy. Takie spotkania bardzo integrują społeczeństwo, pomagają poznać przyjaciół i nawiązać bliższe znajomości. Pokazy, wakacyjna karta motorowerowa, konkursy i miasteczko mobilne Automobilklubu Mieleckiego mogło być zrealizowane przy wsparciu finansowym ze środków Starostwa Powiatowego w Mielcu w ramach zadania publicznego.