2011-09-26 Mieleccy ratownicy drogowi w czołówce Podkarpacia

ALT Mieleccy ratownicy drogowi w czołówce Podkarpacia

W sobotę 17 września br. odbyły się XIII Mistrzostwa Podkarpacia w Ratownictwie Drogowym PZM. W imprezie zorganizowanej przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Medyczną Szkołę Policealną w Łańcucie oraz Automobilklub Rzeszowski, wzięło udział 17 drużyn reprezentujących 6 Klubów PZM Województwa Podkarpackiego. Sekcję Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego reprezentowała załoga: Krzysztof Soboń (pilot) - Andrzej Wyzga (kierowca).

Trasa zawodów wiodła z Sędziszowa Małopolskiego, poprzez Wielopole Skrzyńskie do Ropczyc. W trakcie przejazdu zawodnicy mieli do wykonania 3 zadania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu poszkodowanym pomocy przedmedycznej w pozorowanych wypadkach.

W klasyfikacji drużynowej załoga Krzysztof Soboń - Andrzej Wyzga zajęła 5 miejsce, natomiast w zestawieniu klubowym mistrzostw mielczanie osiągnęli 2 wynik. Dodatkowo ocenianym zadaniem była resuscytacja krążeniowo-oddechowa wykonywana na fantomie z udziałem analizy komputerowej. W konkurencji tej Krzysztof Soboń zajął 3 miejsce.

Zmagania ratowników drogowych PZM oceniało grono sędziowskie, w skład którego wchodzili wykładowcy Policealnej Szkoły Medycznej w Łańcucie oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Ropczycach, Państwowej Straży Pożarnej i Policji.