2011-11-23 Po 37 Rajdzie Cieszyńska Barbórka

ALT Po 37 Rajdzie Cieszyńska Barbórka

W miniony weekend odbył się 37 Rajd Cieszyńskiej Barbórki była to ostatnia tegoroczna runda Rajdowego Pucharu Polski. W sobotni poranek z rynku w Wiśle wystartowały 83 załogi, aby po trzykrotnym przejechaniu odcinków specjalnych Kubalonka, Dobka i Górki dojechać do mety rajdu zlokalizowanej na rynku w Ustroniu.

Wśród załóg które stanęły na starcie zameldowała się też rzeszowsko – mielecka załoga Krystian Czenczek i Ryszard Chlebowski jadąca Peugeotem 206 XS. Jechali bez pomiaru czasu, tylko po punkty niezbędne do zdobycia licencji R1.

Plan przed rajdem był taki żeby dojechać do mety zdobyć już ostatnie punkty do licencji R1 i zebrać jak najwięcej doświadczeń. Cel jaki sobie postawiliśmy osiągnęliśmy w 100%.

Przed wyjazdem do Ustronia wiedzieliśmy że nie będzie łatwo, bo Cieszyńska Barbórka jest wymagającym rajdem, ale to co zastaliśmy na miejscu przerosło nasze oczekiwania. Każdy odcinek maił inna specyfikę. Było tu niemal wszystko. Strome podjazdy i równie strome spadania. Szybkie partie na przemian z technicznymi to wszystko przy zróżnicowanej nawierzchni o zmiennej przyczepności od asfaltów poprzez szuter do różnego rodzaju płyt betonowych i bruku. Natomiast 2 ostatnie odcinki jechaliśmy już po zmroku co też wzbogaciło nasz bagaż doświadczeń. Pragniemy podziękować za wsparcie naszym sponsorom bez których nasz start nie byłby możliwy oraz kibicom za gorący doping.