Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Bezpieczny wypoczynek

foto -Bezpieczny wypoczynek
2012-02-07

Ferie dla wielu ludzi a przede wszystkim dla uczniów i studentów to czas wypoczynku i możliwości oderwania się od codzienności. Większość z nas spędza ten czas w górach, na nartach, obozach lub w zaciszu domowego ciepła.

W dniu 28.01.2012 r. w Szkole Podstawowej w Chorzelowie rozpoczął się Biwak Hufca ZHP Mielec w ramach Nieobozowej Akcji Zimowej. Wzięło w nim udział około 150 osób.

Aby ten czas odpoczynku był wesoły a przede wszystkim bezpieczny, ratownicy drogowi PZM, członkowie Automobilklubu Mieleckiego Krzysztof Dobosz, Piotrek Ogorzałek, Damian Kilian i Konrad Kilian zorganizowali pokazy pierwszej pomocy.

Po krótkim filmie przedstawiającym niektóre czynności ratujące ludzkie życie, Krzysiek, Piotrek i Damian zaprezentowali krótką uliczną scenkę. Uczestnicy pokazu zobaczyli jak zachowywać się i postępować w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia. Liczna grupa młodych harcerzy brała czynny udział w ćwiczeniach, czynnościach prawidłowego wezwanie pogotowia ratunkowego czy zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Po udanym pokazie każdy mógł indywidualnie spróbować i nauczyć się podstawowych czynności ratujących komuś życie. Uczestnicy wręcz oblegali stanowiska z fantomami. Ćwiczyli dowoli resuscytacje krążeniowo – oddechową, prawidłowe ułożenie ciała osoby poszkodowanej czyli pozycje bezpieczną i wiele innych działań ratujących życie.

Mamy nadzieje, że przez wspólnie spędzony czas ratownicy drogowi Automobilklubu Mieleckiego przekazali wystarczającą wiedzę potrzebną do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Taka wiedza może się w życiu przydać. Nigdy nie wiadomo co nas może spotkać.

Pamiętaj!!! Może akurat od Ciebie będzie zależeć czyjeś zdrowie lub życie!