Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Uroczyste podsumowanie sezonu sportowego Okręgu Rzeszowskiego za 2011 rok.

foto -Uroczyste podsumowanie sezonu sportowego Okręgu Rzeszowskiego za 2011 rok.
2012-02-07

5 lutego 2012 roku odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu sportowo turystycznego oraz działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie dokonał podsumowania za rok 2011.

W Szkole Języków i Zarządzania PROMAR w Rzeszowie odbyło się spotkanie działaczy PZM, sportowców, przedstawicieli władz Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody, władz samorządowych, policji, straży pożarnej, wojska i zaproszonych gości. Po krótkim wprowadzeniu i prezentacji multimedialnej przez Prezesa Zarządu Okręgu PZM Zdzisława Grzyba przystąpiono do wręczania odznaczeń i wyróżnień.

Minister Sportu i Turystyki odznaczył trzy osoby z Okręgu Rzeszowskiego brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu”: Jerzego Bacia z Klubu „Moto-Car 93” w Rzeszowie, Jarosława Noworola z Automobilklubu Rzeszowskiego i Grzegorza Stryjskiego Prezesa Automobilklubu Mieleckiego.

Następnie wiceprezes Zarządu Okręgu Jan Jędrzejko ogłosił wyniki sportowe za 2011 rok. Wśród najlepszych sportowców reprezentujących Okręg Rzeszowski i Automobilklub Mielecki znalazł się Grzegorz Dul Wicemistrz Polski w Klasie N Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Otrzymał pamiątkowy dyplom wraz z Kroniką Polskich Rajdów.

W rywalizacji Konkursowych Jazd Samochodowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego i Strefy Wschodniej na trzecim miejscu w klasie 1300 cm3 uplasowała się załoga mielecka, kierowca Łukasz Kierys i Ryszard Chlebowski jako pilot. Za trud i wyniki odebrali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Podczas uroczystego podsumowania dużo czasu poświęcono działaniom na rzecz bezpieczeństwa i ratownictwa drogowego. Na terenie województwa podkarpackiego jest przeszkolonych, posiadających uprawnienia instruktorów i ratowników drogowych ponad 500 osób. Organizowane mistrzostwa i zloty szkoleniowe pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły i drużyny klubowe.

Wśród czołówki najlepszych ratowników od kilku lat jest drużyna Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego Andrzej Wyzga i Krzysztof Soboń. Ta właśnie para instruktorów ratownictwa wywalczyła drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji działań na rzecz BRD. Jako zespół klubowy uplasował się na czwartym miejscu wśród pozostałych klubów podkarpackich.

Obecny na podsumowaniu Andrzej Wyzga odebrał indywidualne pamiątkowe puchary i dyplomy oraz dyplom drużynowy. Jak widać działania i praca wszystkich członków Automobilklubu Mieleckiego przynosi wymierne, zauważalne i pozytywne efekty.