Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Po kartę rowerową tylko z Automobilklubem Mieleckim.

foto -Po kartę rowerową tylko z Automobilklubem Mieleckim.
2012-02-15

Ferie zimowe w 2012 roku dobiegły końca. Były mroźne, mało śnieżne ale pełne rozrywki i dobrej zabawy. Corocznie w okresie ferii zimowych Automobilklub Mielecki wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowują programy sportowo - rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Z fachową pomocą przychodzą też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Mimo siarczystych mrozów można było zachęcić grupy osób w towarzystwie rodziców i opiekunów do przyjścia na obiekty sportowe.

W piątkowe przedpołudnie można było połączyć jazdę rowerem z zabawą samochodową pojazdów zdalnie sterowanych, rozwiązać poprawnie test bezpieczeństwa, poćwiczyć na fantomie uciski klatki piersiowej i poszerzyć wiedzę z udzielania pierwszej pomocy. Przy wspólnej zabawie nie tylko dzieci ze szkół podstawowych przybyłe do nas podczas ferii miały zajęcia ale również maluchy. Przybyły ze starszym rodzeństwem albo rodzicami.

Finałem wspólnej zabawy był zdany egzamin na kartę rowerową przez dziesięcioosobową grupę dzieciaków. Najlepszymi uczestnikami zostali uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 Marcel Myśliwiec i Patrycja Rusek ze Szkoły Podstawowej nr 6. Otrzymali z rąk Prezesa Automobilklubu Mieleckiego Grzegorza Stryjskiego pamiątkowe czapeczki klubowe.

Wszyscy biorący udział w zabawie sportowo-rekreacyjnej otrzymali od mieleckich ratowników drogowych PZM karty Emergency Card , smycze do komórek i słodycze. Nagrody zostały ufundowane przez Automobilklub Mielecki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu.