Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Dul przed Memoriałem

foto -Dul przed Memoriałem
2012-03-09

Automobilklub Krakowski przygotowuje wielkie święto sportu samochodowego, jakim będzie VI Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza rozegrany 10 i 11 marca w Wieliczce.

Już w sobotę 10 marca wystartuje II Memoriał Kuliga i Bublewicza dla amatorów. Zawody zostaną rozegrane według regulaminu KJS na trasach w rejonie Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga.

Są wybrane ciekawe odcinki trasy a start i meta będą na łapanowskim rynku. W program imprezy jest też wpisana symboliczna uroczystość, złożenie kwiatów na grobie Janusza – zapowiada Dariusz Kowalski, dyrektor tej części Memoriału. Także w sobotę wieczorem odbędzie się w Wieliczce oficjalne otwarcie VI Memoriału. Nowością będzie sobotni prolog, wyznaczony na godz. 19:30.

Zawodnicy pojadą malowniczą i krętą trasą o długości 1 km, biegnącą sprzed budynku starostwa poprzez okolice Zamku Żupnego przez Rynek Górny do ul. Daniłowicza. Meta obok Muzeum Żup Krakowskich.

W niedzielę główna konkurencja w postaci ulicznego wyścigu na dystansie 2,5 km rozpocznie się o godz.11.00.Ta trasa jest zmodyfikowana w stosunku do zeszłorocznej. Wydaje się być bardziej ciekawa, ujawnia dyrektor zawodów Andrzej Borowiczka.

Potwierdza udział wielu uczestników z krajowej czołówki nie tylko rajdowej, ale także z wyścigów i wyścigów górskich. Zakończenie obu memoriałowych imprez odbędzie się podczas uroczystości w wielickiej hali sportowej „Solne Miasto”. Redakcja TopRally.pl, działając we współpracy z organizatorem Memoriału, przygotuje oficjalną stronę internetową rajdu oraz obsłuży wyniki on-line.

Oficjalna strona rajdu będzie dostępna pod adresem:superos.pl.

Wśród krajowej czołówki zawodników w niedzielnym wyścigu znajdzie się załoga AUTOPART Rally Team Grzegorz Dul i Ryszard Chlebowski reprezentanci Automobilklubu Mieleckiego.

Dul – cieszę się, że mogę wziąć udział w tym ważnym dla polskiego motosportu wydarzeniu i uczcić pamięć dwóch wielkich i znakomitych kierowców rajdowych. Moim pilotem będzie Ryszard Chlebowski, dla którego będzie to debiut w tak prestiżowej imprezie. W wyścigu pojedziemy N-grupowym samochodem Mitsubishi Lancer EVO IX. W Wieliczce co roku panuje niepowtarzalna atmosfera, więc z przyjemnością po raz trzeci wezmę udział w tych zawodach. Start w Memoriale jest bardzo emocjonującym przeżyciem i gromadzi tłumy kibiców z całej Polski, dlatego będzie to dla mnie dobra inauguracja sezonu 2012. Wspólnie z Ryśkiem postaramy się ,aby nasz występ był nie tylko widowiskowy, ale także zakończył się dobrym wynikiem. W tym roku planowałem wystartować w kilku rundach RSMP oraz rajdach szutrowych w ramach „Szuter Cup”, ale jestem jeszcze na etapie poszukiwania dodatkowych sponsorów, którzy wspólnie z firmami AUTOPART i ELROB wspierali by mnie finansowo. Zapraszamy wszystkich mieleckich kibiców w najbliższy weekend do Wieliczki. Do zobaczenia na trasie wyścigu lub w parku serwisowym.