Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Mikrus – Warszawa – Ifa 350 – Merlin – Zastawa.

foto -Mikrus – Warszawa – Ifa 350 – Merlin – Zastawa.
2012-03-30

Najpierw będzie samochodowa majówka dokładnie na 365 dni przed obchodami 40 lecia działalności Automobilklubu Mieleckiego, później udział w obchodach Dni Mielca. Tak przedstawiają się plany członków i sympatyków starszej generacji pojazdów zabytkowych.

Trzeba się w końcu zorganizować, zebrać, przygotować i podjąć ciekawą inicjatywę - padło ze strony przybyłych gości, członków Automobilklubu Mieleckiego, którzy na co dzień pasjonują się motoryzacją rodem z połowy ubiegłego wieku.

Wracano wspomnieniami do naszego rodzimego Mikrusa, doskonałej Warszawy M223, Zastawy, Trabanta czy Nysy jako małego vana osobowego. Uczestniczący w naszym spotkaniu pan Edward przypominał krótkie historie Jawy z bocznym wózkiem z 58 roku, Jfy 350 z 52 roku czy Urala z koszem osobowym z lat sześćdziesiątych na którym to przyjechał na spotkanie. Chcielibyśmy zrobić to zarówno dla siebie, jak i dla innych. Dla mieszkańców, którzy na co dzień nie mają okazji widzieć zabytkowych pojazdów. Jako Automobilklub chcemy dać przyjemność sobie i innym. O to przecież w tym wszystkim chodzi. Spotkaliśmy się by omówić szerzej ten temat. Jest pełna zgoda, jest mobilizacja, chcemy się pokazać.

Od dzisiaj rozpoczynamy poszukiwania kolejnych pasjonatów, chodzi o każdego fana zabytkowej motoryzacji - zarówno jeśli chodzi o samochody jak i motocykle.

Jako Automobilklub Mielecki jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy, zapraszamy do Nas, do wspólnej zabawy.