Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Ruszyły eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Powiecie Mieleckim.

foto -Ruszyły eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Powiecie Mieleckim.
2012-04-15

14 kwietnia na obiektach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mielcu odbywały się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zgłoszono cztery mieleckie gimnazja i siedem szkół podstawowych. Dla najlepszych drużyn czekały po dwa miejsca jako przepustki do Turnieju Powiatowego.

Rywalizacja przebiegała trzyetapowo – test z przepisów, znajomości zasad ruchu drogowego i elementami pierwszej pomocy, jazda na torze przeszkód i po miasteczku drogowym. O przeprowadzenie sprawdzianu – testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego poproszono przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie w osobach pana Krzysztofa Pietraszka i panią Sylwię Zegar.

WORD w Rzeszowie na tą okazję przygotował testy dla uczestników Turnieju, nagrody rzeczowe i odblaski bezpieczeństwa. O rowerowy tor przeszkód, mobilne miasteczko ruchu drogowego i obsadę sędziowską wraz z komisją obliczeń zadbali członkowie Automobilklubu Mieleckiego.

Największe emocje i stres turniejowy panował przy wykonywaniu zadań praktycznych tj.jazda rowerem po miasteczku i torze sprawnościowym. To od tych umiejętności zależało jakie drużyna wywalczy miejsce w turnieju.

Miejsce pierwsze w grupie szkół podstawowych i awans do Turnieju Powiatowego zdobyła Szkoła Podstawowa nr 12 z Osiedla Rzochów w składzie Cisło Marek, Gromny Sebastian i Kusek Robert. Opiekunem grupy jest pan Tomasz Pólbrat.

Drugie miejsce w tej samej grupie szkół i awans do Turnieju Powiatowego wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 11 w składzie Draguła Maciej, Koba Marek i Pantoł Jan pod opieką pani Lidii Błachowicz. W następnej kolejności uplasowały się Szkoła Podstawowa nr 6, nr 3, nr2, nr 1 i nr 13.

Najlepszym uczestnikiem Turnieju w grupie szkół podstawowych był Robert Kusek z SP nr 12. Nie gorzej zaprezentowali się gimnazjaliści. Tam rywalizacja przebiegała na granicy małych punktów. W przypadku uzyskania jednakowej sumy punktów w klasyfikacji końcowej drużynowej przy ustaleniu ostatecznej klasyfikacji zadecydowały odpowiedzi na pytania testowe. I tak pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum nr 1 w składzie Belcarz Wiktoria, Delert Tomasz i Kozik Michał pod opieką pani Urszuli Kozik. Natomiast drugie miejsce przypadło dla Gimnazjum nr 3 w składzie Bystrek Arkadiusz, Krzysztofik Mateusz i Wałek Szymon. Opiekunem jest pani Marta Błachowicz.

Tym samym na Turnieju Powiatowym miasto Mielec będą reprezentowały Gimnazjum nr 1 i 3. Na miejscu trzecim sklasyfikowano Gimnazjum nr 4, a czwarte miejsce przypadło Gimnazjum nr 2. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym gimnazjalistą okazał się Michał Kozik z Gimnazjum nr 1.

Puchary, dyplomy, nagrody i wyróżnienia wręczali pan Krzysztof Pietraszek i pani Sylwia Zegar z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, pan Paweł Hajnycz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, panowie Bonifacy Jakubowski, Bogdan Durej i Grzegorz Stryjski przedstawiciele Automobilklubu Mieleckiego.

Oprawę sędziowską, zabezpieczenia toru przeszkód i mobilnego miasteczka drogowego powierzono w ręce doświadczonych działaczy takich jak Bonifacy Jakubowski, Bogusław Durej oraz grupie młodzieży w osobach Wojciecha Daniela, Krzysztofa Dobosza, Damiana Kiliana, Filipa Wałęki, Wojciecha Wójtowicza, Tomasza Ryczka, Konrada Kiliana, Marcina Dziekana i najmłodszego „sędziego” Maksia Ziółko.

Współorganizatorami był Urząd Miasta Mielca, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, WORD w Rzeszowie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, firma ZEDGUM i TARGUM oraz Automobilklub Mielecki. Gospodarzom miejskich eliminacji Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących, nauczycielom i pracownikom obsługi serdecznie dziękujemy za oprawę turnieju, dyplomy, nagrody, udostępnienie budynku szkoły, terenów szkolnych i przygotowanie poczęstunku dla uczestników, opiekunów, nauczycieli, sędziów i zaproszonych gości.